Zavrieť

Porady

Dostaneme rodinné prídavky, keď je uzavretý prac. pomer?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako je to s pracovným pomerov v letných mesiacoch? Uzavrela som prac. pomer na dobu určitú (na august) a teraz neviem, či mi tým nezanikol nárok na rodinné prídavky. Na sociálne tvrdia, že tento nárok zaniká uvedením toho, že je to "dohoda o pracovnej činnosti". Znamená to to isté ako "pracovný pomer"? Dostaneme rodinné prídavky za august?
Ďalej: zmluvu mám uvedenú od 31.7. Dostanem prídavky aj za júl?
avalik rodinne pridavky na teba alebo na tvoje dieta?
veronikasad Nastupuješ do I. ročníka VŠ ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si študentom I. ročníka VŠ platí

    (4) Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa tohto zákona je aj obdobie

    a) bezprostredne nadväzujúce na skončenie štúdia na strednej škole, najdlhšie do konca školského roka, v ktorom dieťa skončilo štúdium na strednej škole,
    ....

    (6) Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa tohto zákona nie je obdobie

    a) uvedené v odseku 4 písm. a) alebo jeho časť, ak dieťa v tomto období vykonáva zárobkovú činnosť s výnimkou dohody o brigádnickej práci študentov, dohody o vykonaní práce alebo ak dieťa bolo zaradené do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie,

    Dostaneme rodinné prídavky, keď je uzavretý prac. pomer?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.