Zavrieť

Porady

Firma s hospodárskym rokom a rezervy na dovolenky zamestnancov

Prosím Vás,
firma má hospodársky rok 8/2012-7/2013. Zamestnáva ľudí od 1/2013, ktorí majú pravdaže plný nárok na dovolenku za celý rok 2013. Keďže ale firma ukončuje hodpodársky rok k 31.7.2013, rezervu na dovolenky musí vyrátať pomerne k 7/2013, t.j. plný nárok 20 dní, tak k 7/13 je z účtovného hľadiska nárok 12 dní. Zamestnanca ale pravdaže nezaujíma, že firma má hospodársky rok a čerpá si dovolenku počas roka 2013 z plného nároku. A tu mám problém, zamestnanec vyčerpal za obdobie 1-7/2013 15 dní dovolenky. Z účtovného hľadiska mi to vychádza akoby prečerpal 3 dni dovolenky k 7/13, takže by som o to mala ponížiť náklady 521,524 a dať na 381 nakoľko ide o časť dovolenky ktorá pripadá na účtovné obdobie po 8/13. Aký máte prosím na to názor. Ešte som sa nestretla s účtovaním miezd a odvodov na 381, ale logicky mi to tak vychádza. Firma by nemala mať v nákladoch mzdu za dovolenku, ktorá pripadá na iné účtovné obdobie. Budem veľmi vďačná za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    V takom prípade ak zamestnanec k 31.7.2013 "prečerpá" nárok na dovolenku - nie je to problém, nepočíta sa tam už žiadna rezerva, proste sa na to neprihliada, a rezerva sa tvorí len na zamestnancov, ktorí tento nárok v rámci hospodárskeho roku nevyčerpali. V prípade hospod.roku sa teda žiadne prečerpanie neberie do úvahy, nakoľko problematika miezd je čisto záležitosťou kalendárneho roka.

    Firma s hospodárskym rokom a rezervy na dovolenky zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.