Zavrieť

Porady

Pomoc pri predaji tovaru na výstave v Čechách

čaute poraďáci,
chcela by som vašu pomoc. Už vyše týždňa hľadám odpovede na otázky. Sme slovenská firma, ktorá pôjde na výstavu do Čiech predávať tovar. Na českom daňovom mi povedali, že je potrebné sa registrovať ako platci DPH a že nepotrebujeme registračnú pokladňu. Ale že potom budeme podávať daňové priznanie aj v čechách kde musíme predložiť doklady.... aké? máme predávať len čisto na príjmové doklady??? alebo viete o niečom lepšom???

Ďakujem za pomoc


vie mi niekto pomôcť ?????????????
Naposledy upravil veronika3105 : 28.08.13 at 07:53 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    .... nakoľko je tu predpoklad, že sa to bude týkať nie-zdaniteľných osôb, t. j, osôb, ktoré nevyvíjajú žiadnu ekonomickú činnosť = a predaj sa uskutoční na území ČR = a nemáte na koho preniesť daňovú povinnosť k dani z pridanej hodnoty = potrebné byť platcom DPH v ČR, podávať daňové priznanie k DPH v ČR, odviesť DPH z predaja tovaru, ktorý budete na výstave predávať ... no je potrebné pozrieť si aj český zákon o DPH http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dph/, resp. http://business.center.cz/business/p...cast1h2d5.aspx, pretože napr. podľa našej legislatívy ( ak si to celé premietnem retrospektívne) faktúrou je aj bloček z registračnej pokladnice a povinnosť vystaviť faktúru mám pri každom predaji tovaru ... moja rada: vystaviť pokladničný doklad, ktorý bude mať o. i. aj všetky náležitosti daňového dokladu ( ČR): .. a preštudovať si: http://www.financnisprava.cz/cs/dane...ridane-hodnoty
    Naposledy upravil promont maja : 30.08.13 at 03:43
    veronika3105 Ďakujem za odpoveď... už som firmu zaregistrovala elektronicky ako platcov DPH. Komunikovala som aj s Daňovým úradom v ČR, že nemáme povinnosť mať registračnú pokladňu...Len teraz neviem odpoveď na otázku či mi stačí kúpiť príjmový doklad ktorý bude na CZK a môžem použiť pri predaji ten....alebo zákazníkom dávať iný doklad pri predaji....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tou povinnou registráciou DPH v ČR som si nie istá - platí predsa podmienka splnenia obratu podobne ako u nás. Pokiaľ teda firma nie je platiteľom v SR nemusí byť istú dobu ani v ČR.
    Ak však premiestni tovar zo SR bez DPH, musí ho dodaniť v ČR - zo zadania mi však nie je jasné, či je to tento prípad.
    § 6
    (1) Plátcem se stane osoba povinná k dani se sídlem v tuzemsku, jejíž obrat za nejvýše 12 bezprostředně předcházejících po sobě jdoucích kalendářních měsíců přesáhne 750 000 Kč 1 000 000 Kč (Tato novelizace nabývá účinnosti 1. ledna 2016.), s výjimkou osoby, která uskutečňuje pouze plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně.
    (2) Osoba povinná k dani uvedená v odstavci 1 je plátcem od prvního dne druhého měsíce následujícího po měsíci, ve kterém překročila stanovený obrat, nestane-li se podle tohoto zákona plátcem dříve.
    veronika3105 No na finančnom úrade v čechách mi povedali že je potrebné sa registrovať ako platci DPH, pretože aj na slovensku /tuzemsku/ sme platci. Už som poslala aj registračný formulár...a čakám na spätnú reakciu...keďže už o dva týždne tam ideme predávať tovar....s tým obratom je to diskutabilné pretože si myslím že tam bude obrat max. 20.000 Kč ak nie menej..... len teraz neviem aký doklad mám vystavovať...pretože každému jednému zákaznikovi vyplnať príjmový český doklad je dosť zdlhavé....a zas ani meno a priezvisko sú mi neni povinný dať
    promont maja ... myslím, že každý, ak si niečo takto na výstave obstará, chce relevantný doklad ... už len pre prípadnú reklamáciu ... ak by ... takže ak nebudete používať registračnú pokladnicu, bude potrebný daňový doklad = a jeho náležitosti sú dané = českým zákonom ... inej možnosti niet ...

    Pomoc pri predaji tovaru na výstave v Čechách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.