Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z ČR

Prosím o pomoc!
Sme plátci DPH. Nakúpili sme tovar z ČR od podnikateľa-živnostníka. Nie je plátca DPH.Tovar bol v hodnote 13.500,-Kč.Ako mám postupovať pri výpočte
DPH, môžem si ho uplatniť, alebo nie, uvedte aj §. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Samozdanenie tovaru sa uplatňuje iba ak dodávateľ je platca, ak je neplatca, nezdaňuješ, teda ani do DP nič neuvádzaš, celá faktúra ti ide do nákladov.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    a čo by ste povedali na § 69 ods. 6?
    Pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu je povinná platiť daň osoba, ktorá tovar nadobudne podľa §11. (§11 hovorí o nadobudnutí tovaru z iného členského štátu)
    nevzťahuje sa tento § aj na tento prípad, t.j. by to znamenalo, že tovar sa zdaniť musí (teda odviesť daň), ale nárok na odpočítanie nie je, keďže nemáme daňový doklad, lebo dodávateľ nie je platiteľom DPH?

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Luckasari, prečítaj si §11 ods 2b), kde sa hovorí, že nadob. tovaru je predmetom dane, ak dod. je osoba identifikovaná pre daň v inom čl. štáte....

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    chcela by som sa spytat, doviezla som tovar z CR za 87.445 CZK, z toho si dali monterom ako cestovne 2695 ale dopravu sme mali nasu individualnu, to jest poslala som nase auto po to. Je nejaky rozdiel vo vypocitavani DPH z toho alebo nie? Ceska firma je platca DPH. Hrozne moc dakujem za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.