Zavrieť

Porady

drobný hmotný majetok

chcela by som sa opýtať, účtujem drob.hm. majetok nad 50 eur a vediem evidenciu-zapisujem do excelu, ale ak sme kupovali na firemné auto ND-ložiská a podobne a sami menili a cena je 90 eur dávam tiež na dr.hm.m. alebo na spotr.mat. bez evidencie? dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je to spotreba materiálu 501.
    yvica to ja viem, ale dočítala som sa, že mat. nad 30 alebo každý si určí svoju sumu sa rozdeľuje analyticky a vedie sa k nemu evidencia??? dík
    Stefan2005 ... však povedz, kde si to čítala.

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    ja by som to dala do spotreby - na opravu IM : 511

    pardon, opravujem sa, pri tých 50 € sa už zrejme nejedná o náhradné diely. Takže súhlas s Tweety
    Naposledy upravil šromo : 25.09.13 at 17:41
    Tweety ND aj v cene 50 aj menej aj viac, sú stále ND, teda 501, nie 511- tam idú opravy.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Čo je drobný hmotný majetok si stanovíte v smernici. Keď tak evidujete majetok nad 50,- €, tak by mal spĺňať aj podmienku doby použitia, väčšinou minimálne rok. Keď ste kupovali náhradné diely a použili ste ich na opravu auta, tak je to spotrebný materiál bez zápisu do evidencie drobného hmotného majetku. My takýto účtujeme na 501 a neevidujeme v DHM.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Je to vec internej smernice pre vedenie účtovníctva, ako si stanovíš hranicu od ktorej prijímaš materiál na sklad a do ktorej účtuješ materiál do spotreby. Napr. v našej spoločnosti je tou hranicou čiastka 67 EUR.

    drobný hmotný majetok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.