Zavrieť

Porady

doklady

Už viackrá sa mi stalo, že pri nákupe tovaru alebo služby som dostala len vyplnený klasický príjmový pokladničný doklad (nie doklad z ERP) s oddôvodnením, že nemajú registračku a pri malých čiastkach nevystavujú faktury. Sú také doklady dostatočné na preukázanie vydavkov ak nie som platca DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    zakon o DPH v §51, ze pravo na odpocitanie si mozeme uplatnit, ak mame vyhotovenu fakturu podla §71, a v tomto § sa zas hovori, co sa povazuje za fakturu
    ja by som si teda ziadala vystavit doklad, ktory splna vsetky potrebne nalezitosti

    existuju predsa aj take male formulariky faktur, ktore sa daju rychlo a sikovne vypisat, no viem, ze je to tazke nieco im navrhnut, ked mozno oni ani nechcu spolupracovat

    este mi nieco napada, skuste sa prosim este niekto k tomu vyjadrit, ak by na tom prijmovom doklade bolo rozpisane vsetko podla §71, postacoval by iba tento doklad? ozaj som si nie ista

    ja sa zatila drzim toho, ze ziadam doklad z ERP, alebo fakturu, a ten, kto mi to nemoze poskytnut, tak som od neho zatial nenakupila - zatial, som to takto vedela urobit, ale urcite sa to neda VZDY, ved pozname nase maloobchodiky

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Podľa mňa ak čokoľvek obsahuje náležitosti podľa §71 tak sa to považuje za fakturu. Ak Ti odôvodzujú vystavenie PPD tým že nemajú registračku tak je to v pohode (nemusia ju mať), ibaže Ti musia k nemu vystaviť fa na tvoje meno alebo meno firmy...

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Priklanam sa k nazoru Katty. Ked nie si platca DPH skumaj ci doklad /akykolvek/ ma nalezitosti, ktore Ti predpisuje zakon o uctovnictve a nezatazuj sa, co ma mat podla zakona o DPH. Taktiez nie si povinna ho upozornit, ci ma viest alebo nema viest trzby cez ERP. Ty si hlad, aby si mala vsetky potrebne udaje uvedene, hoci by Ti to vyril aj na drevo. Stabnu kulturu "faktury" sme si zvykli pouzivat najviac, ale je jedno ako ten doklad nazves.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.