Zavrieť

Porady

Ú v e r

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Na základe vybavenia investičného úveru v peňažnom ústave v 9/2005 banka zriadila účet na čerpanie tohto úveru . Dostávam pravidelne mesačne bankové výpisy z čerpania úveru .

Lenže , mám prípad kedy banka nám previedla peniaze na čerpanie - respektíve potrebnú úhradu z menovaného úveru na náš podnikateľský účet na zakúpenie stroja / tu by som išla cez PP to mi je jasné /ale mám aj prípad , kedy nám realizovala platbu za prepravu priamo z daného úverového účtu .

Ako by ste tieto dve veci zosúladili . Ako by ste vôbec tieto výpisy evidovali . Viem , že v účte si zriadim tento úverový účet , ale akou cestou sa dať , cez PP /v jednom prípade by vyhovovali / alebo príjem NZD.

Akým smerom sa v JÚ uberať ?
Naposledy upravil Zita5 : 20.03.06 at 07:11
Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
úver je poskytnutý na podnikateľský účet alebo na súkromný účet?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča1
úver je poskytnutý na podnikateľský účet alebo na súkromný účet?

1/ Úver bol poskytnutý na podnikateľské účely a časť čerpania prebehla prevodom na podnikateľský účet. To takým spôsobom , že som priniesla do banky úhradu včetne DF , na základe toho mi podpísali čerpanie a čiastku mi previedli na podnikateľský účet . Jednalo sa o 4 500 000,- Sk za stroj ktorý bol dovážaný z nemecka .Z podnikateľského účtu bola realizovaná úhrada , ktorú som zaúčtovala v PD do výdavkov , lebo sa jednalo o tovar , a príjem čiastky na účet som uviedla cez PP .
Tu mám vlastne prevod z účtu na účet - toto by som riešila cez PP .


A l e ... mám aj taký prípad , že

2/ Obdržala som faktúry za 4 kamióny a tieto som spracovala , vypísala úhradu , zašla do banky ... obvyklý spôsob ..... ale banka sumu úhrad za kamióny už nepreviedla na podnikateľský účet ... ale tieto úhrady prešli cez úverový účet ..... a tu mi to robí problém ....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča ak by som normálne účtovala bankový výpis z účtu zriadeného na investičný úver tak napríklad hneď v prvom výpise mám uvedené :

Počiatočný zostatok istiny 0
Vyrúbenie poplatku za poskytnutie úveru 25 000
Platenie provízie 25 000

Konečný zostatok istiny 0



Ale pri tom , banka si stiahla z podnikateľského účtu poplatok - 25000,- ktoré mám zaúčtované v PD - prevádzková réžia .
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zitka a prečo neúčtuješ o účte, na ktorom bol poskytnutý úver? Ved na prvotnom výpise musíš mať kredit - úver . Následne sa z úveru platia úroky, poplatky, atd... O tomto všetkom by si mala účtovať. Potom by aj úhrada za faktúry z úveru bola podľa správnosti a nemusela by si premýšlať, ako úhradu naúčtovať do PD. Ak o nej nechceš účtovať, tak na základe ID by som preúčtovala úhrada k faktúram, prefotila si výpis a odôvodnila. V tomto prípade by nešlo o peňaž.operáciu , ale ved to ty vieš.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Že by som si robila zbytočné starosti ?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zitka to už je tá prepracovanosť, ja už normálne niekedy nechápem obyčajné, primitívne veci.Už aby bol apríl.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Že by som si robila zbytočné starosti ?
Asi 4 roky dozadu som účtoval úver a všetko som účtoval na úverovom účte, pretože banka po predložení dokladov robila úhrady priamo dodavateľom. A tak to máš určite aj Ty. Vyrobíš si zbytočne ďalšie operácie a "zneprehladníš" tok peňazí
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5
renča ak by som normálne účtovala bankový výpis z účtu zriadeného na investičný úver tak napríklad hneď v prvom výpise mám uvedené :

Počiatočný zostatok istiny 0
Vyrúbenie poplatku za poskytnutie úveru 25 000
Platenie provízie 25 000

Konečný zostatok istiny 0



Ale pri tom , banka si stiahla z podnikateľského účtu poplatok - 25000,- ktoré mám zaúčtované v PD - prevádzková réžia .Toto je jasné
Tak dobre , ako by si zaúčtovala tento pohyb ?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
a musíš tam mať pripísaný úver , kredit, aby bolo z čoho sťahovať poplatky, atd....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča1
a musíš tam mať pripísaný úver , kredit, aby bolo z čoho sťahovať poplatky, atd....
No nemám .To je holý výpis bez kreditu , len s tým čo som uviedla .
Tento výpis je výpis č.1
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zitka poviem ti pravdu, premýšlam ako to urobiť, pretože ak by si účtovala o tomto výpise, tak nesedí ti koneč.stav v banke. Jedine ak by si účtovala takýmto spôsobom:
- prev.réžia - poplatok 25 000,00
- koneč.stav nula,zostatok mínus.sumu 25 000,00 by som naúčtovala , ako + 25 000,00 PNZD išlo by o fiktívny príjem na účet.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No tak už mi veríš , že mám v tom chaos ? Vieš , budem považovať ten výpis za informatívny , a tú dopravu ,ktorú nám uhradili z úverového účtu preženiem cez ÚUO do prevádzkovej réžie s doložením faktúr a výpisu z investičného úveru .


Ďakujem Ti . Už som rozhodnutá .
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
taká maličkost čo je to ÚUO?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča1
taká maličkost čo je to ÚUO?
Účtovné uzávierkové operácie

renčika zmenila som účtovanie idem cez priebežné položky , na koci roka budem mať úverový účet v minuse čo mi sadne aj peňažným denníkom a v roku 2006/ pretože je to krátkodobý úver na 12 mesiacov/ pri vyplatení úveru sa mi priebežné položky vyrovnajú . Už mi z toho šibe , ale pravdepodobne by to malo byť na 99% dobre , len ešte som nie u konca.

Len nebudem môcť PP uviesť vo výkaze MaZ mínusové ale pôjdem cez úver no .....uvidím ...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zita5
Účtovné uzávierkové operácie

renčika zmenila som účtovanie idem cez priebežné položky , na koci roka budem mať úverový účet v minuse čo mi sadne aj peňažným denníkom a v roku 2006/ pretože je to krátkodobý úver na 12 mesiacov/ pri vyplatení úveru sa mi priebežné položky vyrovnajú . Už mi z toho šibe , ale pravdepodobne by to malo byť na 99% dobre , len ešte som nie u konca.

Len nebudem môcť PP uviesť vo výkaze MaZ mínusové ale pôjdem cez úver no .....uvidím ...
Nuž, ved ty vieš ako ďalej...., ale ked to je len na 12 mesiačikov. Je lepšie o tom účtovať , ved ty vieš aj najlepšie čo všetko tam je atd... Ťažko radiť.Hm
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tiez mam pred sebou vypis z uctu - podnikatelsky uver.
Vypis č. 1: poplatok za poskytnutie úveru -5.000,-
konečný zostatok istiny 0
konečný zostatok úveru -5.000,-

Výpis č. 2: čerpanie úveru -200.000,-
platenie provízie 5.000,-
konečný zostatok istiny -200.000,-
konečný zostatok úveru -200.165,-

tych 165,- je ur.akumul.nevyúčt.

Vypis č. 3: poplatok za vedenie účtu -100,-
platenie poplatku za vedenie učtu 100,-
inkasovanie úroku z úveru 825
konečný zostatok istiny -200.000,-
konečný zostatok úveru -200.165,-

Ako to zaúčtovat?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Je tam niekde Zitka alebo niekto kto mi poradi?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Skuste mi niekto poradit.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
nika to čerpanie ste mali z úverového účtu priamo , alebo Vám banka previedla na podnikateľský účet 200 000Sk?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ten 100 korunový poplatok Ti nefiguruje na klasickom bežnom účte?
0 0
Načítať ďalšie