Zavrieť

Porady

Registrácia platcu DPH - faktúrácia

Prosím o radu ,

živnostník vystavý faktúru dňa 5.10.2004 na sumu 86 000,- Sk ./ nie je platcom DPH / dňa 6.10.2004 podá žiadosť na DÚ za plátcu DPH .

Z vystavenej faktúry neplatí po registrácii DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Podľa mňa nie, lebo dodanie tovaru nastane v čase, keď nie je platcom DPH. Za predpokladu, že tovar alebo služba boli v čase vystavenia faktúry dodané

    Januš je offline (nepripojený) Januš

    Januš
    V období keď FA vystavoval ešte nebol plátca DPH, takže nie.
    Kolegyňa mala prípad keď podnikatel bol plátca DPH od 1.8. prišla jej FA za služby a zaplatila ju v 8. mesiaci, ale služba bola v 7.mesiaci (z čiac keď do DPH šli len zaplatene FA ), pri kontrole jej ju vyradili, pretože to bolo za obdobie pred registráciou.
    Pekný deň

    anita je offline (nepripojený) anita

    účtovník, SZČO anita
    Treba sa riadiť dátumom pridelenia DIČ DPH. Od tohto dátumu sa faktúry vystavujú s DPH.

    Milka je offline (nepripojený) Milka

    Milka
    Áno, od dátumu registrácie, žiaľ, väčšinou je to od dátumu podania žiadosti o registráciu a nie od dátumu žiadania o zaregistrovanie, čo napríklad od stredu mesiaca spôsobuje zbytočné komplikácie. Ale povinnosť registrácie je od dosiahnutia obratu /1,5miliona/ najmenej za 12 mesiacov od dátumu 1.5.2004. Ale keď nám daňový úrad v januári zmenil z mesačného plátcu na kvartál, že sme nedosiahli obrat 10 milionov za predchádzajúci rok, a teraz si znovu máme sledovať obrat - akú výšku, aby sme sa znovu prehlásili na mesačného plátcu DPH?

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosim Vas ako to je s fakturaciou ak sa fakturuje za dodacie listy vystavene v septembri, kedy sme neboli platcami DPH. Od oktobra sme platcami DPH takze vystavujeme oktobrove fa za služby dodane v septembri s odpoctom DPH?

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    Mikolajova Pozri príspevok
    Prosim Vas ako to je s fakturaciou ak sa fakturuje za dodacie listy vystavene v septembri, kedy sme neboli platcami DPH. Od oktobra sme platcami DPH takze vystavujeme oktobrove fa za služby dodane v septembri s odpoctom DPH?
    do 15. októbra vystavuješ faktúry so zdaniteľným plnením za september.Keďže ste v tomto období neboli platcami DPH , tak podľa mňa ešte po starom- bez DPH.

    enad je offline (nepripojený) enad

    enad
    hnedoočka Pozri príspevok
    do 15. októbra vystavuješ faktúry so zdaniteľným plnením za september.Keďže ste v tomto období neboli platcami DPH , tak podľa mňa ešte po starom- bez DPH.
    ja mám ten istý prípad a tiež neviem čo s tým.

    Dátum na registračnej kartičke je 10.10. ale potrebujem fakturovať služby za september. Môžem teda bez DPH?

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    sisas Pozri príspevok
    ja mám ten istý prípad a tiež neviem čo s tým.

    Dátum na registračnej kartičke je 10.10. ale potrebujem fakturovať služby za september. Môžem teda bez DPH?
    napísala som svoj názor, dobre by bolo , keby sa ešte niekto k tomu vyjadril. preto posúvam....

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    ANO dátum registrácie za platcu DPH s pridelením IČ DPH je rozhodujúci. Ak je dátum dodania predtým, tak bez a ak po tomto dátume tak s DPH uskutočnené plnenia a tak isto aj prijaté plnenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.