Zavrieť

Porady

Fakturácia dopravy

Prosím Vás, mám takúto dilemu :

FO opravuje lekárske prístroje, má na to živnostenské oprávnenie+ na predaj spotrebného materiálu k nim.

Môže na faktúre vyfakturovať dopravu/ ide o väčšie dielce/, aj keď nemá dopravu v živnosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milka je offline (nepripojený) Milka

    Milka
    Po dohode s odberateľom zúčtovať na faktúru do služieb za opravy lekár. prístrojov cez ostatné režijné náklady, resp. so od 1.11.2004 ak sa jedná len o zvýšenie nákladov - účtovať PHM + paušál, stravné, ak nemáte auto zaradené vo firme.

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Ja som tiež toho názoru, že tú dopravu treba zahrnúť do služieb spojených s opravou, prípadne ak nie je oprava, tak do ceny toho náhradného dielu. Ale doktorka to chce mať na faktúre rozpísané, aj keď z hľadiska nákladov nevidím dôvod, pretože celá faktúra neprekročí sumu 6.000,-.
    Ide mi skôr o to, či môžem fakturovať dopravu, keď nemám na dopravu živnostenské oprávnenie.
    Ako to riešia napr. opravári práčiek, keď musia odviezť a následne priviezť práčku ? Zahrnú to do ceny opravy, alebo to môžu vyčísliť zvlášť ?
    Ak tú dopravu vyfakturujem, nemôže ma nejaký úradník napadnúť, že som čosi porušila?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.