Zavrieť

Porady

DP (invalidný dôchodca - živnostník)

Ahojte. Moja svokra chce aby som jej pomohla s vyplnenením daňového priznania. Poberá čiastočný invalidný dôchodok a podniká, ale iba od augusta 2005. V účtovníctve má stratu. Musím niekde v DP uvádzať aj jej invalidný dôchodok?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    valinka je offline (nepripojený) valinka

    valinka
    Prosím Vás potvrdte mi este raz, že si SZČO može uplatniť na svoju manželku,ktorá poberá invalidný dôchodok uplatniť celú nezd. časť.pekne pekne prosim mam v tom totálny hokej

    malina je offline (nepripojený) malina

    malina
    valinka
    Prosím Vás potvrdte mi este raz, že si SZČO može uplatniť na svoju manželku,ktorá poberá invalidný dôchodok uplatniť celú nezd. časť.pekne pekne prosim mam v tom totálny hokej
    Do vlastného príjmu manželky sa zahŕňa aj jej invalidný dôchodok. Ak nemala ďalší príjem a suma jej invalidného dôchodku za celý rok 2005 nepresiahla sumu 87 936 Sk, môže si SZČO za manželku odpočítať zo základu dane len rozdiel chýbajúci do tejto sumy.

    DP (invalidný dôchodca - živnostník)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.