Zavrieť

Porady

Opravné priznanie DPH za nesprávný kurz

Pri koncoročnej uzávierke som zistil, že v DP ku DPH som zle vypočítal zo zahraničnej (EU)faktúry DPH. Použil som nesprávny kurz. Avšak pri oprave správneho kurzu sa aj tak daňova povinnosť nemení (rovnaká chyba za samozdanenie a aj odpočet) Mám podať dodatočné daňové priznanie? Alebo mám račej čušať a dúfať,že prípadná daňová kontrola to nenájde? Ak podám dodatočné DP budem platiť pokutu?
Zdraví Slavo zo Štiavnice.
Naposledy upravil Slavo zo Štiavnice : 21.03.06 at 08:06 Dôvod: nepsrávny názov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    Ja som tiež mala taký prípad, volila som opravné priznanie, ako vravíš povinnosť sa nemenila a mala som to potom dobre, žiadne výčitky.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Slavo zo Štiavnice
    Pri koncoročnej uzávierke som zistil, že v DP ku DPH som zle vypočítal zo zahraničnej (EU)faktúry DPH. Použil som nesprávny kurz. Avšak pri oprave správneho kurzu sa aj tak daňova povinnosť nemení (rovnaká chyba za samozdanenie a aj odpočet) Mám podať opravné daňové priznanie? Alebo mám račej čušať a dúfať,že prípadná daňová kontrola to nenájde? Ak podám opravné DP budem platiť pokutu?
    Zdraví Slavo zo Štiavnice.
    Po uplynutí lehoty na podanie DP sa podáva dodatočné DP (nie opravné). Za jeho podanie sa pokuta neplatí.
    Počul som, že ak podám dodatočné DP ku DPH, tak penále počítajú z rozdielu v riadku 13 (t.j. daň celkom) a nie z riadku 29 (vlastná daňová povinnosť) Podľa mňa je to riadne pritiahnuté za vlasy. Má s tým niekto skúsenosťi? Z čoho resp. z akého rozdielu sa vypočítajú penále? Podotýkam, že vlastná daňová povinnosť sa mi nezmenila. Nebude lepšie čušať? Jedno slovenské príslovie hovorí nevŕtaj do .... lebo bude smrdieť
    Naposledy upravil Slavo zo Štiavnice : 21.03.06 at 08:20
    Paula
    Po uplynutí lehoty na podanie DP sa podáva dodatočné DP (nie opravné). Za jeho podanie sa pokuta neplatí.
    Ospravedlňujem sa Paula, nakoľko v som zle formuloval otázku (už som ju opravil) Mne sa jedná o informáciu, že ak podám dodatočné DP k DPH či budem platiť pokutu. Dodatočné opravné priznanie by som opravil len v riadkoch 02 a 16 (oprava kurzu pri samozdanení). Vlastná daňová povinnosť na riadku 29 by sa mi nezmenila dodatočne tam bude nula.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Slavo zo Štiavnice
    Mne sa jedná o informáciu, že ak podám dodatočné DP k DPH či budem platiť pokutu. Dodatočné opravné priznanie by som opravil len v riadkoch 02 a 16 (oprava kurzu pri samozdanení). Vlastná daňová povinnosť na riadku 29 by sa mi nezmenila dodatočne tam bude nula.
    Nebudeš platiť pokutu

    Opravné priznanie DPH za nesprávný kurz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.