Zavrieť

Porady

6 komentárov     zbaliť
veronikasad Mzdárka ti poďakuje za 36 výkazov o vrátenie poistného bez právneho dôvodu do SP
Anežob Objasni prosím bližšie, aký vplyv to má na poistné ? Nestačí vysporiadať daň z príjmu ?
veronikasad Nie, nestačí - SD neplatí poistenie v nezamestnanosti a inv.poistenie.
Anežob Nevedela som, ďakujem za upresnenie.
Anežob Stále nad tým rozmýšľam.
Nie je možnosť, aby sa poistné zamestnancovi nezrážalo od doby , keď dosiahne dôchodkový vek ? Odbúral by sa spätný prepočet poistného a vracanie peňazí.
Kvaka Nie je to možné, pozri si link, čo som dala v komentári pod mojou odpoveďou. Zadaj novú otázku k odvodom, táto sa týka tvojich povinností k DÚ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ak ti priznajú dôchodok spätne k 15.11.2010, od roku 2011 nebudeš mať nárok na NČZD, musíš podať dodatočné DP za roky 2011 a 2012 a dodaniť to. V tomto prípade sankcie nie sú.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R myslela som - že je v kompetencii zamestnávateľa (je to 2 roky dozadu)
    Kvaka Zamestnávateľ by mal požiadať o vrátenie časti odvodov do SP, ale DDP si musí podať sama, ak sa mýlim, opravím. Aspoň v mojom prípade tak bolo, tiež som žiadala spätne. http://www.enoviny.sk/?cid=46811
    veronikasad Ano, zamestnaec podáva dodatočné DP za rok 2011 a 2012. Podkladom je kopia RZD od zamestnávatela a môže priložiť aj kopiu rozhodnutia o priznaní SD.
      zbaliť

    narok na starobný dôchodok mi vznikol 15.11.2010, pracujem stale ako zamestnannec nadalej ale 15.11.2013 som si požiadala o spätne priznanie starobneho dôchodku, aká povinnosť mi vyplyva voči Du.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.