Zavrieť

Porady

použité výdavky pri sprostredkovaní poistenia

Chcem si len overiť či som mohla použiť pri výkone sprostredkovania poistenia tieto výdavky. Miesto podnikania je bydlisko - byt.
1. Nákup sedacej súpravy 40% z 27.000,- Sk a konferenčný stôl 40% z 3700,- keďže ich využívam aj súkromne.
- nákup skrinky 3000 na doklady v celej sume.
Uvádzajú sa tieto zariadenia v majetku?
2. Mobil zakupený na základe kupnej zmluvy s fyzickou osobou za 3000,- /starší mobil/ + prima kartu /neskôr paušal k tomuto mobilu. Nová baterka za 500,- Sk
3. Mobil za 1,- a paušál T-mobile.
4. Mobil za 1,- a paušál Orange / pričom som vyradila ten starý mobil za 3000 je to možné takto?
Uvádzam tieto mobily aj v majetku ak maju nadobudacu cenu 1,- , prip.3000,- Sk?
Bude mi daňovák zohľadňovať 2 mobily T-mobile aj Orange ak mám prevádzkové náklady spolu za obidva mobily 2000 mesačne, je to nejak limitované?
5. používala som rodičovské auto na cesty - PHM bločky môžem uplatniť ako výdavky?Musím mať nejaku zmluvu o prenájme vozidla? Je potreba dokladovať tieto cesty alebo stačí len PHM blok?
6. Overenie listin u notára - dokladuje sa to nejako? /okrem pokl.bločka/

vyčerpávajúce ja viem ale aspoń si precvičíte znalosti a mne aj iným to pomôže
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    použité výdavky pri sprostredkovaní poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.