Zavrieť

Porady

Predaj auta a DPH

Narazila som na problém, a síce:
Predali sme auto, v ktorom bol ešte benzín. Čo stým? Mám ho nechať v nákladoch celý alebo zostatok preúčtovať? a DPH? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tak toto ma v živote nenapadlo . Bola na okne aj dialničná nálepka?
    A čo voda v ostrekovačoch?
    Ja si myslím, že auto sa predáva tak ako je, ale možno sa mylím....
    Nespotrebovanú PHL si vyrovnáš pri prepočte podľa § 19 ods.2 písm.l a dáš to v DP ako pripočítateľnú položku(tab.III.A).

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    No asi idem už zbytočne moc do hĺbky. Zamotávam sa do vlastných úvah. Tak ďakujem za určenie správnej cesty.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lsulekova
    No asi idem už zbytočne moc do hĺbky. Zamotávam sa do vlastných úvah. Tak ďakujem za určenie správnej cesty.
    Ten benzín by mal byť zohľadnený v cene za predaj, pretože bez neho by asi nebolo funkčné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lsulekova
    To znamená že nie pripočítateľná položka?
    Nerozumie, aká pripočitateľná položka?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    To ale potom fakt musí prefaktúrovať všetko, čo si dali nákladov a "odišlo" to s autom. Zober si, koľko olejov, mazadiel, a kadečoho ide do auta. Mohli pár dní pred predajom meniť olej, ktorý má vydržať x-tisíc km, .....
    Ak sa auto predáva v prevádzkyschopnom stave, tam neviem čo by sme mali prefaktúrovávať.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Tu v žiadnom prípade sa nebude nič prefaktúrovavať, benzín ktorý zostal v nádrži sa zohľadnil v predajnej cene, tak ako napísala Tweety. Benzín aj mazadlá, olej , atd... sú raz uplatnené vo výdavkoch a nebudú sa znova upravovať základ dane, veĎ tieto veci slúžili za účelom predaja auta. Z dph sa už vôbec nič nebude robiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.