Zavrieť

Porady

dobrovoľne nezamestnaný

Pekný deň, robím ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý je u nás zamestnaný od apríla 2005. Január - marec 2005 bol dobrovoľne nezamestnaný. K žiadosti o ročné zúčtovanie priložil čestné vyhlásenie že v tom období nemal žiadne iné príjmy. Musí mať to čestné vyhlásenie overené notárom??????? Ďakujem za skoré odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Nemusí mať priložené nič. Netreba žiadne čestné vyhlásenie. Podpísal žiadosť o ročné zúčtovanie dane a tam uviedol, od koľkých iných zamestnávateľov mal príjmy. Ak ma iné, doloží potvrdenia, ak nemal, nemá čo doložiť. To je všetko.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evelínka
    Pekný deň, robím ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý je u nás zamestnaný od apríla 2005. Január - marec 2005 bol dobrovoľne nezamestnaný. K žiadosti o ročné zúčtovanie priložil čestné vyhlásenie že v tom období nemal žiadne iné príjmy. Musí mať to čestné vyhlásenie overené notárom??????? Ďakujem za skoré odpovede
    Žiadne čestné prehlásenie nie je potrebné.

    Danka je offline (nepripojený) Danka

    Danka
    Milí poraďáci, rada by som sa spýtala k tejto téme.Čo keď si napríklad manžel chce uplatniť odpočítateľnú položku na manželku, ktorá bola celý rok dobrovoľne nezamestnaná, taktiež stačí čestné prehlásenie????
    Vopred vďaka

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Danka
    Milí poraďáci, rada by som sa spýtala k tejto téme.Čo keď si napríklad manžel chce uplatniť odpočítateľnú položku na manželku, ktorá bola celý rok dobrovoľne nezamestnaná, taktiež stačí čestné prehlásenie????
    Vopred vďaka
    Netreba žiadne čestné prehlásenie. Uvedie si odpočítateľnú položku na manželku vo výške 87936 Sk (ak nemala žiadne iné príjmy napr. aj: nemocenské, podpora v nezamestnanosti, materské a pod...). Ak mala iné príjmy, odpočíta ich zo sumy 87936 a rozdiel si uplatní ako odpočítateľnú položku.

    elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

    elizabet100
    Odo mňa si ho pýtali myslím to čestné vyhlásenie ak som si chcela uplatniť odpočet na manžela. Musela som ho dodatočne poslať na DU. To bolo ešte v minulom roku.

    dobrovoľne nezamestnaný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.