Zavrieť

Porady

Môžem cez edane posielať priznania k DPH viacerým daňovníkom cez jeden PC?

Ahojte, prosím Vás, môžem cez edane posielať od januára 2014 daňové priznania viacerým daňovníkom / majú uzatvorenú novú dohodu s DU, nie ZEP/ na jednom počítači? Zatiaľ som posielala len jednemu dańovníkovi, neviem si to technicky predstaviť, ak budem posielať aj iným, stačí po vyplnení priznania na edane zadať len " jeho"prihlasovacie údaje? Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

    JANA LC
    Dobrý večer,
    dnes som to akurát riešila s DÚ na infolinke k elektronickým podaniam. Som zamestnankyňa dvoch firiem na spracovanie účtovníctva, ktoré spracúvam doma, mám jeden notebook a jeden počítač, pre každú firmu zvlášť, majitelia si tak zakúpili podľa svojej potreby. Ale mzdový program a podvojné účtovníctvo mám len v notebooku. Ten zamestnávateľ, ktorého spracúvam v počítači , si okrem SZČO založil aj s.r.o., a zamestnal v decembri 2013 aj zamestnancov. Navrhla som mu, že by bolo dobré, aby som ho riešila v notebooku, lebo tam sú programy, ktoré potrebuje, a zároveň je aj výkonnejší a rýchlejší. Už aj žiadosť o elektronické prihlasovanie do VšZP, som už riešila z notebooku. Všetko funguje. Ostalo už len doriešiť DÚ, ako to bude fungovať, keď budem chcieť poslať prvý mesačný prehľad o zrazených preddavkoch za mesiac XII./2013 v januári 2014.
    SZČO už mal pridelené ID používateľa, nemá ZEP. Po pridelení DIČ z DÚ na novú s.r.o. išiel majiteľ na DÚ s dohodou /už to neviem presne pomenovať/ jednoducho aby mohol cez už pridelené ID zasielať dokumenty elektronicky aj za s.r.o..
    Potom nám prišiel z DÚ mail v tomto znení:

    Dobrý deň,

    Väzba medzi Vašim ID "000000" používateľa autorizovaných elektronických služieb DR SR a DIČ "0000000000" v roli "Užívateľ s úplným prístupom" bola vytvorená.

    Vedela som, že za SZČO sme posielali cez nejaký el. kľúč, tak som si ho chcela do notebooku natiahnuť z minulosti zaslaného mailu z DÚ. No po kliknutí na link ma upozornilo, že tento kľúč už je niekde inde...
    Nerada nechávam niečo dôležité na poslednú chvíľu, tak som dnes zavolala na vyššie spomínanú infolinku a tam mi pán XY povedal, že žiadne kľúče sa už nepoužívajú, že sa mám normálne prihlásiť cez príslušné ID, že mám posielať dokumenty, či za SZČO, alebo s.r.o. , že sa to samo rozlišuje pridelenými DIČ.
    Išla som teda do e-dane, prihlásila som sa, a aj keď zatiaľ nemám čo podať, prezrela som si už odoslané dokumenty za SZČO, sú pekne v riadkoch a na začiatku riadku prvý číselný údaj je DIČ. Vyzerá to tak, že by to aj mohlo fungovať. Neviem, zatiaľ neriešim, presunula som dnes účtovníctvo SZČO do notebooku, už v počítači nemám nič, a maturovať budem v januári.
    Prepáčte, ak som obšírnejšie písala, ale aj pre mňa bolo ťažké to všetko zvládnuť, tak dúfam, že to niekomu pomôže.
    Pekný večer všetkým !
    kn-alka už netraba žiadny kľúč, len ID a heslo. Vojdeš do e-dane, dáš prihlásenie-ID-heslo a je to. vyplníš dokument dáš odoslať. Niekedy si znova vypýta na to ID heslo.... a je to
    áno, môžete posielať priznania za viacerých daňovníkov, bude sa to rozlišovať pri odosielaní cez ID používateľa...a môže nastať prípad, ako mám ja, kde pán konateľ má 2 sro-čky a posielam priznania za obe, tak budem priznania posielať na jedno ID používateľa (keďže bolo vytvorené naňho ako na konateľa) a bude sa to rozlišovať cez IČ DPH
    Naposledy upravil SsSusanka : 10.12.13 at 08:45

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    2 možnosti:
    1. majú uzavretú dohodu a Ty si splnomocnená osoba - je to bez problémov - podpisuješ svojim podpisovým certifikátom - žiadny problém
    2. majú uzavretú dohodu a Ty nie si splnomocnená osoba - musia Ti dať podpisový certifikát, ktorý si musíš nainštalovať vo svojom PC a potom pri odosielaní - vybrať správny certifikát na podpísanie dokumentu - dá sa, ale je to "zložitejšie" - vybrať ten správny certifikát platný pre ten-ktorý subjekt...
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Soňula Tá prvá možnosť ma zaujíma. Ja si vybavím svoj podpisový certifikát, uzavriem dohodu s DÚ na seba. Daňovníci, čo im budem posielať DP má splnomocnia / t.j. niake tlačivo-splnomocnenie na DU?/ Vlastne ten môj certifikát -dohoda s DÚ bude platiť aj pre ostatných, ak ma splnomocnia? Dobre tomu rozumiem?
    tictac7 podrobný popis máš na drsr - Získanie prístupu k autorizovaným elektronickým službám
    Soňula Dik-mooc.
    Dáša_ prečo by mi museli dať certifikát, ktorý by som mala inštalovať na svojom PC? Dali mi ID a heslo a posielam tak niekoľko firiem. Aj keď je teda pravda, že ide o vzájomnú dôveru.
    tictac7 ...no ja neviem, ale keď som menila PC, viem, že mi to nešlo, a volala som do BB na technickú podporu a niečo som si z toho starého PC musela prehodiť do nového.... ja som v tomto antitalent, takže sa ma nepýtaj na podrobnosti - bolo to v lete 2012....
    Dáša_ no veru, všeličo už s tým posielaním bolo. Istý čas to vôbec nešlo, bolo treba všelijaké zmeny. Teraz to ale už dlhší čas funguje, bežím na nové dohody a v pohode. Mám len ID a heslá a nie je problém. Tie edane si vlastne same volia spravne ID podla toho, ktorého klienta zrovna posielam.
    Soňula Ahoj, prosím Ťa, keď posielaš DP niakemu daňovníkovi, už ťa program / myslím edane/ nevyzve, že si musím vybrať certifikát z ponuky? Podľa mňa táto "funkcia" výber certifikátu asi fungovala pri " starej dohode", pri tejto novej sa certifikát nevyberá. No nemám si to ako vyskúšať, takže či to takto funguje si overím až v januári.
    kn-alka už nie je potrebný certifikát, funguje to na ID a heslo
    Soňula Super.
      zbaliť

    Môžem cez edane posielať priznania k DPH viacerým daňovníkom cez jeden PC?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.