Zavrieť

Porady

Koľko môžem ročne zarodiť, ak som na rodičovskej dovolenke, bez toho aby som platila odvody a dane.

Projektujem popri rodičovskej dovolenke. Teraz mi majú vyplatiť zákazku, chcem vedieť koľko mi môžu oficiálne dať aby som nemusela platiť odvody a dane a taktiež aby to nemalo vplyv na manželov danový bonus, ktorý poberá kedže som na rodičovskej dovolenke.
10 komentárov     zbaliť
Laguna13 ...zarodiť?
marjankaj Koľko sa jej zadarí. Nech sa opýta v osadách
katslad :-) no ale som tomu dala....nuž na materskej, to človek už myslí len na takéto veci
marjankaj Veď to oprav. Aspoň bola sranda.
jslancik ale nie, nebudeme si robiť z teba srandu, za taký milý preklep
katslad no ja už len na rodenie myslím:-) o chvílu ma to čaka tak to asi preto:-)
korela Iba pre úsmev - mojim dvom kolegyniam sa narodili veru deti do roka.
Jednej dokonca spolu chodili deti aj do jednej triedy ako dvojičky.
tictac7 si SZČO? máš pozastavenú živnosť? na základe akej zmluvy robíš ten projekt? je to dohoda, zmluva o dielo alebo čo?
katslad robím to na dohodu....oni mi vedia niečo dať aj na ruku neoficiálne ale chcem vedieť kolko mi môžu dať oficiálne. Nič nemám zastavené som normálny zamestnanec a teraz som na rodičovskej dovolenke. Na tú dohodu nepracujem vo firme kde som pracovala pred rodičovskou ale v úplne inej.
stormcatcher ...na ruku ani nespomínaj, lebo ťa zožerú aj s topánkami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    čo sa týka daní - ak máš podpísané vyhlásenie a nezarobíš v hrubom viac ako 1867,97 eur nezaplatíš žiadnu daň a nie si povinná podať ani DP. Ak nebude podpísané vyhlásenie 19% daň Ti stiahnu a v rámci DP ak zarobíš do 3735,94
    pri podaní DP si môžeš požiadať o vrátenie stiahnutej dane.
    Na manželov daňový bonus to nebude mať vplyv.
    Myslím, že máš skôr na mysli odpočítateľnú položku na teba, ktorú si môže vypočítať a uplatniť. Tvoj hrubý príjem - zaplatené odvody odčítať od sumy 3735,94.
    Pri vysokom príjme môže dôjsť aj k progresívnemu znižovaniu odpočítateľnej položky.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    bez toho, aby si neplatila odvody, na dohodu nemôžeš zarobiť nič. ...a na budúci rok - ak niečo zarobíš, tak Ti ešte rodičovský skrátia, či zoberú, či čo to špekulujú....

    Koľko môžem ročne zarodiť, ak som na rodičovskej dovolenke, bez toho aby som platila odvody a dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.