Zavrieť

Porady

Môžu sa dávať nakúpene veci z amazonu do nákladov firmy ?

resp. otázka by znela či ak nakupujem na firmu veci súvisiace s podnikaním, či nie sú nejaké výhrady alebo dodatočné veci k nákupu s ktorými sa treba vysporiadať.

pozn. nakupoval by som z nemeckého amazonu.

Vďaka vopred za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    všetko, čo súvisí s podnikaním a výdavky sú preukázateľne vynaložené na dosiahnutie a udržanie príjmov, si môžeš dať do nákladov. Nepotrebuješ nič špeciálne, avšak aj tieto nákupy sa Ti započítavajú do limitu na povinnosť registrovať sa na DPH v zmysle §7. A pokiaľ nie si platiteľ DPH, budeš si musieť sledovať, či nepresiahneš za rok obrat DPH zaplatenú v DE a budeš mať povinnosť si ju žiadať....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Slavko Indect Ak sa este mozem opytat...pri nakupe z amazonu dostanem nejaku fakturu alebo nieco co mozem prilozit do uctovnictva...lebo tak pokial viem neda sa tam registrovat ico a dic ktore by boli na fakture tak ako teda?? dik za odpoved
    anto Ak tam nie je uvedené VAT Nr, tak si nemôžeš odpočítať DPH, inak by ti museli faktúrovať bez dane DPH (Ak si platiteľom dane)
    tictac7 na amozone sa dá normálne registrovať. Po registráícii riadne faktúry chodia (teda, vieš si ich stiahnuť). Ak pri registrácii uvedieš aj svoije IČ DPH, faktúra bude bez DPH.
    srska ak nemáš ič dph poriešené v prvotnej registrácii, dá sa to aj dodatočne doplniť.
    Slavko Indect nie niesom platitelom dane...mne nejde o to aby som kupoval bez dane len aby som si to vedel dat do nakladov ked kupujem nieco pre firmu a aby som mal o kupe ako takej doklad
      zbaliť

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    registrácia je na meno. ja som ič dph doplnil dodatočne - postup viď obrázok. ič dph si amazon.de overuje 1-4 dni.
    amazon_ič_dph.jpg  
    Slavko Indect toto som nasiel aj na anglickom ale ja niesom platca dph ja len potrebujem doklad o kupe a taky aby bol pouzitelny v uctovnictve...teda predpokladam ze by na nom malo byt moje ico a dic?? alebo sa mylim??
    Petra Mrvová Dobrý deň,
    tiež plánujem nakúpiť na s.r.o z amaznou - nie som platcom dph, poriešili ste to? Návod poteší

    Môžu sa dávať nakúpene veci z amazonu do nákladov firmy ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.