Zavrieť

Porady

Novela zákona o registračných pokladniciach účinná od 1.1.2014

Chcem Vás poprosiť o pomoc. Informoval som sa v jednej firme ohľadom novely zákona č. 289/2008. Dostal som odpoveď kde bol tento bod :

Pokadničný doklad musí povinne obsahovať údaje vrátane interpunkčných znamienok. Identikikačná časť dokladu musí interpunkčné znamienka obsahovať vždy. Usmernením MF bolo stanovené, že v prípade, ak popis tovaru neobsahuje interpunčné znamienka, bude podnikataľ pri prvej kontrole napomenutý. Pri neostránení tohoto stavu v prípade druhej kontroly bude pokutovaný.

Ale neviem to nájsť nikde priamo vtej novele zákona. Je to len zlá interpretácia tej firmy, alebo to tam je niekde uvedené ????
3 komentárov     zbaliť
marjankaj A kedy si sa informoval? Prvého apríla?
veronikasad Jedna firma = firma, ktorá ti zabezpečuje servis ERP ?

Inak tých zmien od 1.1.2014 je viac a keď som o nich informovala klientov po školení - ježili sa im vlasy ...
iflash konkrétne na tejto stránke http://www.compeko.sk/?w=53504f518f9...888b8094938a80 napr.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Novela zákona o registračných pokladniciach účinná od 1.1.2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.