Zavrieť

Porady

Uctovnictvo na zivnost

Da sa vyzit ako uctovnik-zivnostnik? Zohnala by som si cca 5-6 firiem, kt. by som robila kompletne ucto+ danove priznanie. Je to realne?
Alebo ak by mi to nevyslo....bude o poziciu uctovnika zaujem aj o par rokov? Budem mat niekolkorocnu prax vo firme, znalosti z ucta, ovladat plynule AJ. Jasne, ze vo vacsich mestach ano, ale co v mensich mestach napr. na severe alebo vychode SR? Stojiím pred rozhodnutim ci prijat ponukanu pracu vo firme ako pomocny uctovnik, ale na druhej strane by islo bokom nieco,co uz mam (zle platene).
Naposledy upravil numlk : 16.12.13 at 14:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dá sa vyžiť, ak si zopár klientov na živnosť zoženieš ešte v súbehu so zamestnaním.
    Začať s účtovníctvom na živnosť od nuly - to väčšina účtovníkov vzdala. Ale záleží aj od lokality.

    Robím JU + mzdy na živnosť 10 rokov a nezomrela som od hladu. Ale mala som dostatok klientov už keď som sa na tento prechod odhodlala.
    numlk klientov mat urcite budem, pretoze firma,kde teraz robim sa postupne rozpusti z osobnych dovodov majitelov, takze tie firmy budu musiet mat ineho uctovnika a mojou vyhodou je,ze uz teraz poniektorym robim papiere. robila by som JU aj PU. Preto zvazujem ci to risknut sama alebo si hladat novu pracu
    veronikasad Pokial máš klientov, si schopná samostatne pracovať a niesť za svoju prácu zodpovednosť a máš rada slobodu - nie je čo váhať. Svoj krok prejsť na živnosť som aj kvoli tej slobode nikdy neoľutovala.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Treba si vyhodnotiť naplánované výdaje a k tomu prirovnať možný príjem a potom sa dá zhodnotiť, či sa to oplatí. Zo zadania to nie je jasné.

    Uctovnictvo na zivnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.