Zavrieť

Porady

Odvedenie DPH podľa paragrafu 7a

V mesiaci december 2013 som dostal faktúru z Čiech. Zaregistroval som sa na daňovom úrade podľa paragrafu 7a pre DPH. Chcem sa opýtať, kedže mám teraz povinnosť z tejto faktúry odviesť tu na Slovensku DPH, ako mám postupovať? Aký formulár k tomu slúži? Ďakujem za Vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ninocka55 je offline (nepripojený) ninocka55

    ninocka55
    najneskôr 27.1. treba odoslať daňové priznanie pre DPH, kde zaškrtneš, že si iná osoba registrovaná pre daň a do tohoto dátumu zaplatíš aj daň na účet, ktorý ti bol pridelený.
    onlinetip.sk Čiže takéto daňové priznanie treba posielať vždy keď v predchádzajúcom mesiaci príjmem nejakú faktúru zo zahraničia do 27. dňa nasledujúceho mesiacia ? Aký formulár na to slúži?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    onlinetip.sk (Dnes 11:41) Čiže takéto daňové priznanie treba posielať vždy keď v predchádzajúcom mesiaci príjmem nejakú faktúru zo zahraničia do 27. dňa nasledujúceho mesiacia ? Aký formulár na to slúži?

    Klasické tlačivo Daňové priznanie k DPH. Nájdeš ho na stránke drsr. sk
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    onlinetip.sk Ešte ma napadla jedna vec. Keď faktúra bola vystavená v mene CZK a peniaze boli poslané na bankový účet príjemcu v tej istej mene. Ako vypočítať presnú sumu v 20%, ktorú bude treba odviesť? V bankovom výpise je suma prepočítaná už na EURA, ale tomuto nerozumiem, tiež ako to tam uviesť na to tlačivo a akú sumu vypočítať na priznanie DPH. Vďaka za rady.
    Tweety musíš prepočítať faktúru kurzom ku dňu dodania(predch. deň), a aj daň
    onlinetip.sk Na bankovom výpise mi prišla už suma prepočítana na EURA. Z tejto sumy odvediem teda tých 20%? A bankové číslo na ktoré odviesť túto sumu je číslu účtu, ktoré je uvedené ako Daň z pridanej hodnoty?
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Na bankovom výpise sumu prepočítanú na EURA neberieš do úvahy, musíš si nájsť kurz ECB a pre prepočet použiť dátum vystavenia faktúry. . Z vypočítanej sumy odvedieš tých 20%?
    bankové číslo na ktoré odviesť túto sumu je číslu účtu, ktoré je uvedené ako Daň z pridanej hodnoty?...áno, ak máš na mysli svoje č.účtu s predčíslím pre DPH.
    dátum platby DPH je najneskôr 25.deň v nasl.mesiaci, nie 27.deň.
    Len ak ten termín 25. padne na sobotu, nedeľu, alebo sviatok, vtedy sa splatnosť posúva dopredu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    onlinetip.sk Rozumiem tomu správne? Takže podľa toho čo píšete, keď napr. faktúra bola vystavená 2.12.2013 so splatnosť do 16.12.2013 a peniaze boli odoslané z účtu 10.12.2013, tak pre výpočet 20% musím nájsť kurz, ktorý bol aktuálny dňa 2.12.2013 a týmto to prepočítať?
    Rozalka kurz z predchádzajúceho dňa, t.j. 1.12., to bola nedeľa, tak potom sa použije kurz z 29.11. - piatok
    onlinetip.sk Ok, ďakujem za objasnenie.
      zbaliť

    Odvedenie DPH podľa paragrafu 7a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.