Zavrieť

Porady

Povinnosti živnosníka v prvom roku podnikania?

Dobry vecer porada a poradcovia!

Od januara mi vstupi do platnosti zivnost a tym padom by som sa chcel opytat na par podotazok ktore ma zaujimaju, ocenim rady skusenejsich nakolko som "strateny"

Prva otazka, nakolko zacinam v januari som povinny podavat danove priznanie uz v marci tohto roku?

Druha otazka, aku formu vedenia uctovnictva beriete ako vyhodnejsiu? Jednoduche uctovnictvo alebo danovu evidenciu? (Moja zivnost je potrebna nakolko poskytujem sluzbu ako outsourcovany "zamestnanec" telekomunikacnej firme a teda kazdy mesiac si budem fakturovat sumu za mnou poskytnute sluzby, to je vsetko co sa mojich faktur asi tyka...)

Dalej, v pripade nakladov, je lepsie si ich pekne od zaciatku evidovat? Nakolko za pracou dochadzam kazdy den verejnou dopravou to by problem nebol ale potreboval by som teda vediet ci je to pre dobro veci alebo to prvy rok riesit nemusim... no ale to asi suvisi tiez s prvou otazkou a podavania uz spominaneho danoveho priznania.

Dopredu dakujem za odpovede ak bude treba nieco spresnit z mojej strany tak velmi rad
Naposledy upravil sherisvk : 15.12.13 at 14:52 Dôvod: prepisanie otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Daňové priznanie podávaš prvýkrát v marci v roku 2015.
    Ja myslím že daňová evidencia ti bude stačiť, ale nerozumela som aký si to zamestnanec.
    Samozrejme pekne si všetko od začiatku evidovať, nebudeš mať chaos na konci roka
    Naposledy upravil Danielle369 : 15.12.13 at 15:39
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sherisvk pozeram ze co som to dopisal s tym zamestnancom ) myslel som to tak ze dodavam sluzbu firme ako zivnostnik... no dobre tak idem teda studovat tu danovu evidenciu dakujem za radu
    Danielle369 V Alfe máš aj zadarmo Danovú evidenciu na pár faktúr...aj to si pozri...Alfa program
    Danielle369 Soryyy...opravila som..
    Ved teraz končí rok 2013...
    jslancik Som sa zľakol, že mi niečo ušlo
    Danielle369 .....
    sherisvk ok pozrel som si to vsetko a ak este mozem jednu otazku... rocne prijmy viem uz teraz ze budu do 10 000 eur +-100 nakolko mam hodinovu mzdu urcenu zmluvou a moje prijmy budu fakturovane raz do mesiaca firmou na moj ucet, dalej jedine moje vydavky budu tie na cestovanie plus pausal za telefon, v takomto pripade co by si videla ako lepsie riesenie? pausalne vydavky alebo skutocne?
    jslancik A za ktoré obdobie podá DP v marci 2014?
      zbaliť

    Alzik je offline (nepripojený) Alzik

    Alzik
    Daňová evidencia bude určite stačiť.

    Odporúčam používať programy určené len na daňovú evidenciu. Tak nevznikajú otázky čo a ako vypisovať. Napríklad evidujem.sk ponúka evidenciu všetkého potrebného a taktiež s exportom v požadovanom tvare bez zbytočností navyše.

    Povinnosti živnosníka v prvom roku podnikania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.