Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti a podanie daňového priznania.

Dobrý deň. 30.09.2013 som si zrušil živnosť. Jeden známy mi poradil, že musím do 3 mesiacov podať mimoriadne daňové priznanie, t.j. do 30-ho decembra 2013. Dnes som sa bol opýtať na daňovom úrade a tam mi povedali, že DP nemusím podať do konca roka, ale normálne najneskôr k 31.03.2014. Teraz neviem čo mám spraviť. Máte s týmto skúsenosť niekto? ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Známy ti poradil zle, máš čas do konca marca. Ak si mal po skončení podnikania aj iné príjmy, napr. zo zamestnania, zahrnieš do neho aj tie.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Veronikasad má pravdu, tvoj známy si to pomýlil s podávaním daňového priznania v prípade úmrtia, len vtedy majú pozostalí povinnosť podať daňové priznanie do 3 mesiacov.

    Pri ukončení živnosti podávaš priznanie normálne za celý kalendárny rok v normálnom termíne do 31.03.2014.
    Zahŕňaš v ňom všetky svoje príjmy za rok, t.j. zo živnosti a aj z obdobia po ukončení živnosti.
    Naposledy upravil kn-alka : 19.12.13 at 08:24
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    neostar Dakujem Vám za odpovede. Po zrušení, som zakladal 1 osobovú sro-čku a zamestnal som sa v nej. Takže tie 3 mesiace ktoré mi zostávajú, t.j. okt-nov-dec asi nebudem musieť zahrnúť do daňového priznania zo živnosti lebo to budem podávať zvlášť za sro?! Tá známa mi spomínala, že musím podať nejaké mimoriadne daňové priznanie a že keď to nepodám, tak mi môžu dať pokutu do 60 eur preto som sa "zľakol".
    tictac7 ...ak si sa v s.r.o. zamestnal, teda plynú Ti z nej príjmy zo závislej činnosti, tak do DP za SZČO zahrnieš aj tieto príjmy - podľa §5 ..... a tá známa Ti to nebodaj aj robiť bude? DP za tú s.r.o. je zas o inom. Aj to sa musí podať. Obráť sa na svoju účtovníčku
    kn-alka Budeš teda podávať dve DP - jedno ako osoba, kde uvedieš živnosť a zamestnanie a druhé za s.r.o.
      zbaliť

    Zrušenie živnosti a podanie daňového priznania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.