Zavrieť

Porady

faktúra z čiech za vykladanie tovaru

viete mi poradiť aké členenie dph mám dať na prijatej faktúre z čiech za službu, konkrétne vykladanie tovaru v čechách,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    ... také, aby sa základ a daň z neho dostali do riadku 11, 12 a 23 priznania súčasne. Samozrejme že ... ak si platiteľ.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miška06 veď to som dala, faktúru som prijala s členením dph - služby, pri ktorých príjemca platí daň a keď som dala samozdanenie v programe, tak mi do daň. priznania znovu dalo do riadku 11 základ, čiže faktúru som mala na 20 Eur a v daň. priznaní mi základ do riadku nahodilo 40 Eur, tak si myslím, že faktúru by som mohla prijať ako výdaje bez vplyvu dph a keď dám samozdanenie, tak do daň. priznania mi do riadku 11 dá tých 20 eur ako má byť, lenže neviem, či je to správne.
    a_je_to nepoznám funkcionalitu tvojho programu. Ani to, či robíš v PÚ, alebo JÚ. Skôr to vyzerá na JÚ. Ale zdá sa, že tá druhá opísaná alternatíva je zodpovedajúca. Lebo tá faktúra pre zápis do peňažného denníka je bez DPH, až po spustení samozdanenia ju dá do priznania a dopočíta k základu DPH. Správne je vždy to, čo dá očakávaný výsledok, nie voľba podľa názvu operácie s iným postupom. Kým svoj program celkom nepoznáš, otvor si v ňom cvičnú databázu a odlaď si jednotlivými príkladmi všetky procesy. Až potom ich používaj naostro.
    miška06 ďakujem veľmi pekne
      zbaliť

    faktúra z čiech za vykladanie tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.