Zavrieť

Porady

Zrážková daň z Česka a súhrnný výkaz

Dobrý deň,
odoslal som faktúru Českej firme vo výške 1256€. Firma mi napísala že musia odobrať zrážkovú daň(proti dvojitému zdaneniu) vo výške 5%., na účet poslali 1194€ .Rád by som sa opýtal či si túto zrážkovú daň budem môcť uplatniť pri podávaní daňového priznania a či mám do štvrťročného súhrnného výkazu písať celú čiastku (ako na faktúre, 1256€) alebo čiastku po odčítaní zrážkovej dane(1194€).
Taktiež mi nieje jasné nasledovné: 1256x0,05=62,8, tj. zrážková daň by mala byť 62,8 €, no firma odpočítala len 62€. Je možné že sa táto zrážková daň odpočítava so zaukrúhlenou sumou na celé a vždy zaokrúhlené nadol?
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ten výpočet a zaokrúhlenie bude podľa mňa dôsledkom prepočtu u odberateľa na CZK, kedže oni odvádzajú CZK na účet DU.
    áno, zrážkovú daň si budeš môcť započítať na svoju daňovú povinnosť, len si vyžiadaj certifikát o zaplatení tejto dane - doručí ti ho odberateľ.
    Do SV píšeš celú čiastku, rozdiel z dôvodu zrážkovej dane si účtuj ako daň zrážkou - tvoja faktúra je vyrovnaná.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Paul68Rageous Ďakujem, nie celkom som pochopil poslednú vetu, prosím mohli by ste mi ju trocha podrobnejšie vysvetliť?
    Ďakujem
    KEJKA neviem, ktorej časti tej vety nerozumieš.
    Paul68Rageous že či teda do súhrnneho vykazu píšem čiastku ktorá je uvedená na faktúre, a ako si mám účtovať ten rozdiel (či to mám kdesik vypisovať? alebo ako... proste nerozumiem tomu....
      zbaliť

    Zrážková daň z Česka a súhrnný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.