Zavrieť

Porady

samozdanenie-ako na to?

DObry den,
objednal som si z firmy v CR klieste, ktore pouzijem vo firme ako spotrebny material, nakolko to budem pouzivat, ale teraz prichadza otazka ako mam zadefinovat a zdanit fa ktora mi bola poslana? Som platca dph a aj dodavatel je platcom dph, na fa mam len jednu sumu. Ako to mam samozdanit v alfe?? Vedel by mi niekto poradit?? Aky mam vybrat typ dokladu? Je tam len sluzba alebo tovar, ale ziadne z toho to nie, nakolko ak by to bol tovar, musisa to predat dalej ale taktiez to nie je ani sluzba..

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    je to tovar. Tovarom v súvislosti s DPH sú aj zásoby, materiál,.......

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    z hľadiska DPH je tovarom všetko čo je hmotné, t.j. tovar, zásoby, materiál, hmotný majetok
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Máš fa, ak si platiteľ podľa § 4 zákona o DPH máš nárok pri samozdanení aj na odpočítanie DPH, ak si platiteľ podľa § 7 nemáš nárok na odpočítanie DPH, máš len daňovú povinnosť.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Veď zákon o dph ani iné nepozná.

    § 9
    Dodanie služby

    (1) Dodaním služby je každé plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru podľa § 8, vrátane
    a) prevodu práva k nehmotnému majetku vrátane poskytnutia práva k priemyselnému vlastníctvu alebo inému duševnému vlastníctvu,
    b) poskytnutia práva užívať hmotný majetok,
    c) prijatia záväzku zdržať sa konania alebo strpieť konanie alebo stav,
    d) služby dodanej na základe poverenia alebo rozhodnutia vydaného štátnym orgánom alebo na základe zákona.
    maaato oki,dakujem

    samozdanenie-ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.