Zavrieť

Porady

Pouzitie sudneho rozhodnutia na odpis nevymozitelnej pohladavky

Mozem pouzit cudzie sudne rozhodnutie o nevymozitelnosti pohladavky pre moju potrebu na odpis pohladavky ? Chcem sa vyhnut podaniu na sud a dopocul som sa ze bolo vydane nejake rozhodnutie o duplicite sudnych konani ked uz vo veci bolo sudom rozhodnute. Aky je postup ?
Mozem ja ako nezaineresovana osoba ziadat sud o opis takehoto rozhodnutia ,alebo staci mi stiahnutie sudneho rozhodnutia zo stranky min.spravodlivosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Pozri si § 19/2/h ZoDP. Niektoré vymenované prípady sa vzťahujú aj na .... daňovníka, ktorý neprihlásil pohľadávku, ale sa preukáže uznesením súdu o zrušení konkurzu z dôvodu, že majetok dlžníka nepostačuje na úhradu výdavkov a odmenu správcu konkurznej podstaty, alebo uznesením súdu, že majetok úpadcu nepostačuje ani na úhradu pohľadávok proti podstate,
    Na základe takého precedensu by taká okolnosť mohla byť uznaná aj u tvojho prípadu. Listina z verejnej zbierky je dôkazom.

    Pouzitie sudneho rozhodnutia na odpis nevymozitelnej pohladavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.