Zavrieť

Porady

zdanenie príjmu z predaja nehnuteľnosti

FO nepodnikateľ kúpil a následne predal byt, teda príjem nieje oslobodený od dane. Kúpil ho za 28000,-, vymenil okná, kúpil spotrebiče a následne predal za 33000,- € Musí príjem zdaniť. Do výdavkov zahrnie sumu 28000,-€ + cenu okien /vymieňal si ich sám/. A sumu za nákup spotrebičov si môže alebo nemôže uplatniť vo výdavkoch? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ja by som postupovala tak, že nehnuteľnosť by som predala ako nehnuteľnosť a hnuteľné veci, ako hnuteľné.
    marions Aha, takže to nieje zlý nápad. Len či by to šlo, keď kupujúci chce nadobudnúť nehnuteľnosť cez úver a tam neviem, či prejdú dve zmluvy. Ide o to, že nič nezarobí, lebo byt predať nemienil, ale situácia ho donútila a v podstate nezarobí nič, lebo ho prerobil sám, vystierkoval, vymaľoval, nakúpil elektrospotrebiče, čo činí vlastne jeho zisk a podľa toho čo tu čítam mal by ešte zaplatiť aj daň z príjmu, ktorý vlastne nemal skoro žiaden.
    Kvaka Materiál na opravu, stierky a farby môže tiež dať do výdavkov.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zaplatí nielen daň z príjmu, ale aj ZP v ročnom zúčtovaní - žiaľ. Tak nech sa na to pripraví. Kupujúci ma 100% na úver? nemusí vložiť vlastné prostriedky? Divné.
    Ja by som tiež predala tie spotrebiče za hotové mimo zmluvy - toľko hádam kupujúci má, či?
    Príjem z predaja hnuteľných vecí totiž netreba nikde uvádzať.aj keby ich predal so ziskom /s tým sa čo to dá kalkulovať/.
    do výdavkov si môže dať aj tie výdavky za materiál - farby, stierka, náradie.............
    marions Ďakujem, vyskúšam, či by sa to dalo.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Do výdavkov si môže uplatniť finančné prostriedky preukázateľne vynaložené na technické zhodnotenie, opravu a údržbu veci vrátane ďalších výdavkov súvisiacich s predajom veci okrem výdavkov na osobné účely.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Takže z toho vyplýva, že môže alebo nemôže uplatniť vo výdavkoch nákup hnuteľného majetku, tzn. elektrospotrebičov? Môže?
    Kvaka Technicky byt zhodnotil, tak prečo nie? Aké spotrebiče to boli? Sú popísané aj zmluve o prevode bytu ako súčasť vybavenia bytu?
    marions spotrebiče: chladnička, práčka, odparovač...ale to je DHIM nie technické zhodnotenie
    Kvaka Myslela som, že máš zabudované spotrebiče v kuchynskej linke, býva to v kúpnych zmluvách uvedené, takže tam by si to mohol dať do výdavkov.
      zbaliť

    zdanenie príjmu z predaja nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.