Zavrieť

Porady

Mozu byt cestovne nahrady vyplatene po konci roka (31.12.2013) ?

Dobry den,

Mam s.r.o. kde som konatel a zaroven jediny spolocnik.
Ku koncu roka 2013 mam stav v pokladni 2500 EUR ale teraz som zistil, ze mi moja s.r.o. moze vyplatit cestovne nahrady za sluzobne cesty v priebehu tohto roka.
To sa mi samozrejme hodi z dvoch dovodov
1.) Znizim zaklad dane s.r.o.
2.) Vytiahnem peniaze z s.r.o.
Mam ale problem s tym, ze cestovne nahrady su vo vyske 6000 EUR co je viac ako ma s.r.o. v pokladni
Potrebujem vediet ci:
1.) Si mozem uz teraz po 31.12.2013 poslat tieto cestovne nahrady z BU s.r.o na moj sukromny ucet a stale sa tato operaciu bude uctovne vztahovat na rok 2013 (teda bude to naklad s.r.o v roku 2013) ?
2.) Mozem urobit vklad do pokladne s.r.o. vyberom z BU s.r.o a potom tieto cestovne nahrady vyplatit v hotovosti z pokladne a stale to bude uctovna operacia vztahujuca sa na rok 2013 ?

Vopred dakujem.
3 komentárov     zbaliť
tictac7 1. toto sa tu nerobí: http://www.porada.sk/t231151-ako-vyp...12-2013-a.html
prečo zakladáš duplicitu
jantonak Cau, mozno som nechtiac urobil nejaku duplicitu ale nie som si toho vedomy, mozes upresnit ?
tictac7 no veď si klikni na ten link a uvidíš. Rozdiel 3 minúty...raz ako otázka, raz ako debata...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    náklad v s.r.o vzniká zaúčtovaní dokladu, pokiaľ Z_DPPO neustanovuje inak. Cestovné náhrady zaúčtuješ na hzáklade vyúčtovania cestovných náhrad 512/333 /si zamestnaný v s.r.o.?/ a vyplatené môžu byť čiastočne v roku 2013 a zvyšok v roku 2014 z pokladnice ako aj BU

    Mozu byt cestovne nahrady vyplatene po konci roka (31.12.2013) ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.