Zavrieť

Porady

eldp a dohodár

prosím Vás mám dohodárku, ktorá končila dpč k 20.12. a 21.12. je preradená na HPP, treba aj tam za dohodu poslať ELDP? dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

    LydaLyda
    Ak bola na výkaze do sociálnej poisťovne a vykonávala sa dohodárke zrážka do dôchodkového poistenia z dohody, tak určite ÁNO.
    sybila3 veď dohodári už sú nie? čiže pri ukončení dohody posielam ELDP aj keď naďalej pracuje na HPP?
    môžem k dohode o vykonaní práce urobiť dodatok, bola do 31.12., čiže predlženie o rok a potrebujem zmeniť aj sumu, ako by mal vyzerať taký dodatok?
    Mila123 v otázke si nedala presnú informáciu....mohla to byť aj DoBPŠ s odvodovou výnimkou......

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Je úplne neštandardné pre tých 5 dní meniť druh zamestnávania a takto skomplikovať situáciu. Najlepšie zavolať na SP, stručne opísať situáciu a opýtať sa, čo s tým. Neviem, čo hovorí predpis, ale mne logika hovorí, že nie. Ja by som dokončil december a rok a ELDP vyhotovil až po ukončení zamestnania. Je síce pravda, že dohoda skončila a hpp začal, ale dôchodkové poistenie na jednu osobu plynule pokračuje. Asi sa v žiadnom softvéri nedá plynule pokračovať z dohody do hpp v jednom mesiaci, tak musíš založiť pracovníkovi novú položku a nové nastavenia. Ale ak sa ELDP vypisuje ručne, tak nič nebráni do jedného roka 2013 zlúčiť obidve sumy. A predložiť na SP až keď zamestnanec vo firme skončí. Ale ak by SP pýtala ELDP z dohody, tak sa musí predložiť, aj keď zatiaľ nič nebude platný.
    Mila123 SP dala pokyn, že sa dajú spájať dohody, ak je predpoklad, že jedna končí a v zápätí začína nová dohoda...
    nie je možné spájať dohody a pracovné pomery......
    sybila3 ok, takže mi z toho vyplýva, že z dohody pošlem eldp a hotovo.
    ako píšem vyššie je možné urobiť dodatok k dohode o vykonaní práce-potrebujem predlžiť a zmeniť sumu ale to sa už týka iného dohodára, už dosť dlho hľadám ale žiadny vzor som nenašla. dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.