Zavrieť

Porady

Prerušenie živnosti v rámci Združenia FO - povinnosti členov

Spoločníci podnikali 10 rokov v rámci združenia, člen A mal 51 % podiel, člen B 49 % podiel. Účtovali v JÚ. K 31. 10. 2013 bola schválená ich žiadosť o zrušenie registrácie pre DPH, DP som podala.

K 30. 11. podpísali Dohodu o rozpustení združenia. Spoločník A pokračuje v podnikaní ďalej ako FO živnostník, spoločník B prerušil živnosť na plánovaných 6 mesiacov.

V rámci podávania DP DzP FO plánujem:
1. Každému exspoločníkovi vypracujem DP FO k 31. 12. 2013 a podám ho v zákonnej lehote do 31. 3. 2014.
2. Spoločník A ho bude podávať pod svojím DIČ, účtovná závierka bude označená ako riadna k 31. 12. 2013.
3. Spoločník B ho bude podávať pod svojím rodným číslom, účtovná závierka bude priložená mimoriadna k 30. 11. 2013 - údaje uvediem podľa mimoriadnej inventarizácie k 30. 11. 2013 - 49 %-ný podiel na P, V, M a záväzkoch.
Nahlášky a odhlášky na poisťovniach a DÚ sme vykonali v stanovenej lehote. Dúfam, že som na nič nezabudla, predsa len, človek takéto veci neeviduje často... Dúfam, že nepohorím na nejakej "zákernosti"... Budem vďačná za každú radu a pripomienku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    preco B pod rodnym cislom? ako to idete danovo vysporiadat?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Účtovníčka Anička Pretože ten druhý spoločník má prerušenú živnosť a niekde som čítala, že sa na neho potom pozerá ako kedy nepodnikal.... prosím, mátes tým skúsenosť?
    uko ...ale to danove bude este za podnikatela. nie? https://podpora.financnasprava.sk/29...ie-podnikania-
    Účtovníčka Anička áno - podľa vyjadrenia pracovníčky
    Účtovníčka Anička Uko, ďakujem, že si mi nasadil chrobáka do hlavy... volala som na DÚ a dozvedela som sa, že podáva DP pod klasickým DIČ. Ešte rozmýšľam - k akému dátumu teda urobiť jeho závierkové výkazy? 30. 11. alebo klasicky k 31. 12.? Myslela som, že uzávierku označim ako mimoriadnu k 30. 11.
    , ale teraz mám dilemu...
    uko tiež to riešim. preto som dala ten link. je to tam krásne vysvetlené - podľa neho ak k 31.12. tak riadnu ak v iný dátum, tak mimoriadnu
      zbaliť

    Prerušenie živnosti v rámci Združenia FO - povinnosti členov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.