Zavrieť

Porady

Naozaj súrne, účtovníci poraďte prosím!!! Je nutné pri prevode obchodného podielu vyhotoviť účtovnú závierku a daňové priznanie?

Mám nečinnú s.r.o., našiel sa niekto, kto ju prevezme a pripravujeme prevod. Je nutné vykonať závierku a DP? Bola som jediný spoločník a zamestnanec, na firmu je vystavených len 5 bločkov a z účtu som si poslala 3x výplatu a zaplatila odvody. Polovica ľudí hovorí áno, druhá nie. Stačí keď mu odovzdám všetky doklady a podklady (výpisy, bločky, faktúry) k účtovníctvu a on si urobí v marci riadne DP? Nech sa to zbytočne nekomplikuje a nenaťahuje. Ďakujem

Dnes mi zase v banke hovorili, že musím urobiť účtovnú závierku a daňové priznanie za obdobie kedy som bola ja spoločník, inde som čítala, že zmena spoločníka nemá vplyv na účtovníctvo, že sa zmenia iba údaje v účtovnej knihe. Bude sa meniť aj sídlo, aj názov. Tak ako to teda je??? Chcela som zrušiť účet v banke a povedali, že ho zrušia o mesiac a dovtedy si budú účtovať poplatky za vedenie účtu. Keď dôjde k zmenám v registri na nového spoločníka atď., a dostanem výpisy aj za mesiac kedy bol účet v stave "rušenia" vraj až potom mám spraviť závierku a DP. Ako môžem robiť DP a závierku za mesiac, kedy ja už spoločníkom nebudem ale bude vedený "rušený" účet s poplatkami na môj názov firmy. Som z toho v poriadnej ... Tlačí ma odchod do zahraničia.
Naposledy upravil Lusssy : 17.01.14 at 13:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    je to na dohode vás dvoch, kto to urobí.
    Lusssy si si istý?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Podľa uvedeného spoločnosť nevstupuje do likvidácie a stále existuje v normálnom režime. Zmení sa len spoločník, konateľ a možno sídlo. Čiže spoločnosť podáva DP a uzávierky v riadnom termíne za bežné účtovné obdobie a za spoločnosť to podáva ten, kto je v deň podania konateľom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lusssy ďakujem, čiže mám urobiť závierku len za r. 2013 k 31.12.2013 a potom v marci daňové za 2013 si urobí nový konateľ? neviem moc o účtovníctve, bežné účtovné obdobie je odo dňa vzniku s.r.o. do konca roka, či od vzniku do toho istého dátumu budúceho roku? pani v banke ma strašila, že všetko mám po sebe ukončiť, že mi môže prísť kontrola aj po niekoľkých rokoch, že nech mám všetko na poriadku... lebo som mala v pláne dať nástupcovi všetky bločky, faktúry, výpisy z účtu a tak a ona, že v žiadnom prípade nesmiem pustiť nič z ruky...
    pavol54 prečo až v marci podať DP zákon hovorí do konca marca, môžeš aj v januári. účtovníctvo uzavri k 31.12. tých päť dokladov si eventuálne skopíruj originály sú súčasťou firmy a jej účtovníctva, všetko si napíš čo odovzdávaš a nechaj podpísať.
    Lusssy no môžem aj skôr podať DP, ale či mám, či nemám podávať to je otázka, väčšina ľudí hovorí, že nie, že si dá nový konateľ v marci, že ja nemusím... aj tak by to bohvieaký význam nemalo keďže sa na spoločnosti podieľam a som spoločníkom ešte ďalší mesiac v novom roku... potrebujem sa toho hlavne rýchlo striasť a nekomplikovať to, súri ma odchod za prácou... ale ďakujem, kópie si určite urobím zo všetkého
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    1. Banku nemusi zaujimat preco rusis u nich ucet. Podmienky zrusenia uctu maju definovane v zmluve- resp. vo vseob. obch. podmienkach.
    2. Ucet nie je nutne zrusit, pretoze sro sa nerusi, meni sa len statutar a to sa da zmenit v banke po zapise v OR. Poplatky za ucet su nakladom sro.

    Ty ako konatel si musis zabezpecit preberaci protokol, v ktorom uvedies co vsetko novemu konatelovi odovzdavas. Urcite by som prevod obchodneho podielu a zmenu konatela nerobila bez pomoci pravnika.
    Lusssy ok, ten protokol zabezpecim, ale co moze vzniknut za problem, resp., na co je dobre aby do toho zasahoval pravnik? všetky papiere a zmluvy nam pripravila externa s.r.o, ktora sa tymto zaobera... riskujem niecim? ved ju odovzdavam cistu a vsetko bude uradne overene... nad tym uctom este porozmyslam
    pavol54 preto si uzavri minulý rok aby sa nestalo mínové pole.

    Naozaj súrne, účtovníci poraďte prosím!!! Je nutné pri prevode obchodného podielu vyhotoviť účtovnú závierku a daňové priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.