Zavrieť

Porady

Ake potvrdenia a od koho potrebujem dolozit k danovemu priznaniu, ak som pracovala pocas roka na DoPC aj na PZ?

Ak som v roku 2013 pracovala v januari na DoPC, od aprila do jula na PZ a od oktobra az dodnes opat na DoPC, ake doklady a potvrdenia potrebujem prilozit k danovemu priznaniu k dani z prijmov FO? Staci len potvrdenie o zrazenych a odvedenych preddavkoch od toho zamestnanvatela, kde som mala pracovnu zmluvu, alebo aj od tych, kde som bola na dohodu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Čo treba doložiť k DP je uvedené aj priamo v tlačive DP (a tiež si treba prečítať poučenie na vyplnenie DP)
    V tvojom prípade potvrdenia od všetkých zamestnávateľov.
    V DP sa uvádzajú všetky zdaniteľné príjmy!

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Potvrdenie o príjme aj na základe obidvoch dohôd aj na základe PZ. A medzi dohodami a PZ si bola kde?
    k.pavlikova na UP

    anna1103 je offline (nepripojený) anna1103

    anna1103
    zdokladovať celý rok 2013 potvrdeniami o zamestnaní alebo potvrdeniami z úradu práce a sociálnych vecí a predložiť potvrdenia o príjme za rok 2013 od všetkých zamestnávateľov.
    18 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tictac7 iba potvrdenia o príjme sa predkladajú. Potvrdenie o zamestnaní, ani o evidencii na ÚP k tomuto účelu neslúžia
    Mila123 k DP UPSVaR ich potvrdenia nie je potrebné, iba ak by bola na úrade zamestnancom, ak iba uchádzačom o zamestnanie v tomto prípade nie je to potrebné......
    anna1103 nie je pravda pri ročnom zúčtovani dane je potrebné zdokladovať celý rok od 1.1.2013 do 31.122013 dokladmi o zamestnaní takže aj potvrdeniami z úradu práce i počas evidencie uchádzača o zamestnanie
    veronikasad Musíš zdokladovať všetky zdanitelné príjmy, nie dobu ...
    Mila123 poprosím podľa akého zákona, §§????
    anna1103 ano, ale obdobie počas ktorého si nemala príjem na základe pracovnej zmlúvy musíš doložiť potvrdením, že si evidovaná na úrade práce ako úchádzač o zamestnanie, pokiaľ nie si na MD alebo nepoberáš rodičovský príspevok alebo iné sociálne dávky.
    anna1103 Je to podľa zakona o daní z príjmov FO
    anna1103 neviem prečo sa brániš potvrdeniu z úradu práce, veď možno ak si celý rok nebola zamestnaná a bola si evidovaná na úrade práce ti vrátia daň ktorú ti zrazili /ak nepresiahneš výšku príjmu, ktorú povoľuje zákon/ príspevok v nezamestnanosti sa do príjmu nepočíta
    Mila123 poprosím podľa ktorého §§?
    anna1103 podľa zákona o daní z príjmov FO
    Mila123 ja viem, že tvrdíš že podľa zákona č. 595/2003, ale ja sa pýtam kde to nájdem, v kt. §?
    anna1103 neviem presne ktorý § to hovorí musela by som pozrieť zákon, ja ti to hovorím z praxe
    Katy a R to anna .... keď ja budem 1 mesiac robiť ako ďas a 11 mesiacov polihovať na pláži v Karibiku - DU naozaj nemusí zaujímať kde som . Ich len bude zaujímať môj príjem - zdaniteľný a celosvetový
    (tiež z praxe hovorím )
    Mila123 ak ti aj ja odporujem , aj veronika , Katy tak sa ti to nezdá pochybné????
    napadlo ma ako sa potom podľa tvojho názoru rieši situácia, keď daňovník nevie doložiť žiadnym potvrdením, kde bol a čo robil????
    nechcem sa tu hádať, dokazovať ti ale viem, že nepíšeš pravdu, resp. zbytočne preháňaš ľudí........
    anna1103 však práve preto musíš mať zdokladovaný celý rok. Daňový úrad nebude zaujímať kde si keď budeš mať na to vylihovať na pláži, to bude zaujímať poisťovne kde si poistená a koľko si platíš poistenia v prípade nemoci ti to spočítajú ak nie si i prihlásená na ZP a neodvádza niekto za teba poistné alebo si ho neplatíš ako samoplatca.
    Mila123 Anna, prečítaj si svoje príspevky a nemýľ ľudí, ktorí tu na Porade hľadajú odpoveď, správnu......
    nechápem čo má DP typ A spoločné so SP??????
    nemocenské dávky rieši SP nie DU.....
    Katy a R ešte raz- k DP: daňovému úradu nedokladujeme, kde sme počas roka (aj keď budem pol roka ležať doma na gauči len tak) - ale koľko bol náš zdaniteľný príjem!! (či ho dosiahnem za týždeň, alebo za celý rok, to je jedno)
    nemýľ svojimi príspevkami ... žiadny § na to nenájdeš! inak zákon o DzP máš hore ne lište aj tu: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-595
    k.pavlikova Ďakujem veľmi pekne, veľmi ste mi pomohli, aj keď som nechcela spôsobiť žiadne slovné naťahovačky, len som chcela radu :-)
      zbaliť

    Ake potvrdenia a od koho potrebujem dolozit k danovemu priznaniu, ak som pracovala pocas roka na DoPC aj na PZ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.