Zavrieť

Porady

konateľ bez príjmu a registrácia do SP

Mám konateľa, ktorý ma vo firme 100 % podiel na majetku., tzv, jednoosobová s.r.o. Nie je v pracovnom pomere. Po celý rok nemal žiadny príjem z firmy. Musím ho do SP zaregistrovať ako konateľa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    spoločník a súčasne konateľ bez príjmu sa do SP nenahlasuje.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    za rok 2013 nie.....
    v roku 2014 sa registrujú iba takí, kt. poberajú na základe mandátnej zmluvy príjem za činnosť konateľa
    alebo sa zamestnanú vo vlastnej sro
    inak nie
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ekofin Ďakujem a ešte som zabudla. Musí mať konateľ mandátnu zmluvu na výkon funkcie?
    Mila123 áno, inak kto by konal....
    on určite má zmluvu na výkon konateľa, zrejme má tam odmenu 0 €, takí konatelia nemusia byť v SP
    ekofin dnes som prešla zakladateľskú listinu. Nikde nie je spomenutá odmena za výkon konateľa a tiež som sa pýtala konateľa, či má nejakú zmluvu na výkon funkcie, odpoveď bola nie. Všetky povinnosti konateľa sú uvedené v zakladateľskej listine. Takže musí byť tá zmluva?
    kobolcs nemusi, konanie pre firmu vyplyva priamo z Obch.zak.
    ekofin super, takže keď mám konateľa, ktorý má 100 % podiel na majetku s.r.o., je to jednoosobová s.r.o., nepoberá žiaden príjem, ani mu to zo zakladateľskej listiny nevyplýva, mám ho prihlásiť do SP, pretože má podiel na majetku najmenej 50 % a vyznačím tam, nepravidelný príjem? Ide mi o tie registrácie, čo majú byť urobené do 31.1.2014. Som úplne vedľa, či ho mám prihlásiť, alebo nie? Vrelá vďaka.
    Mila123 teraz sa pre spoločníkov robia zmeny v registrácií...keďže ho nemáš prihláseného, aké zmeny a kde by si ich robila????
    pre teba platí, že nerobíš nič, nie je prihlásený v SP
    Dada A ak dám do mandátnej zmluvy nejakú symbolickú odmenu, tak aké odvody bude platiť z tejto odmeny?
    ekofin podľa mňa odvody pôjdu z vyplatenej odmeny a tiež sa posudzuje, či to je pravidelný alebo nepravidelný príjem. Tu ide vlastne len o to, že ak títo konatelia, ktorí majú najmenej 50 % podiel vo firme nebudú už garančne poistení.
      zbaliť

    konateľ bez príjmu a registrácia do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.