Zavrieť

Porady

Predĺžená starostlivosť o dieťa z dôvodu neumiestnenia dieťaťa do MŠ.

V 05/2014 bude mať syn 3 roky. Do MŠ ho nezobrali, bude to možné až v 09/2014. Dovtedy sa chcem o neho starať naďalej ja. Pracovný pomer mi naďalej trvá .
Prosím vás, ako mám postupovať v žiadostiach či oznámeniach úradom? Viem, že po dovŕšení 3. roku dieťaťa musím vykonať ohlásenie o starostlivosti na Úrade práce, soc. vecí a rodiny. Tým pádom mi zaniká aj nárok na rodičovský príspevok - myslím dovŕšením 3.roku dieťaťa?

Potom určite treba zájsť na zdravotnú poisťovňu a sociálnu poisťovňu - v prípade, že už nebudem mať nárok na rod. príspevok - kto bude platiť odvody?

Ako to mám vyriešiť u zamestnávateľa ? - najneskôr mesiac pred ukončením RD ho mám o tom informovať, no keď chcem ukončiť RD až v septembri, ako to papierovo vyriešiť? (Zamestnávateľ vie, že môžem nastúpiť až v septembri)
(Niekde som sa dočítala, že by som mala zamestnávateľa požiadať o neplatené voľno(?)....)A ako je to s nevyčerpanou dovolenkou? Mám si ju čerpať pred nástupom do práce (09/2014)?
Veľmi sa v tejto oblasti nevyznám, mám v tom "guláš", tak vám vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď!
Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak syn nema nejake zdravotne obmedzenie, narok na RP konci mesiacom, v ktorom dovrsi 3 roky, nahlasujes to len na zdravotnu poistovnu, ak nebudes v praci ceprat dovolenku ..lebo vtedy ta prihlasi zamestnavatel..
    U zamestnavatela je to komplikovanejsie - tam musis poziadat o neplatene volno, lebo na starostlivost o dieta ta nemusi uvolnit.
    Poziadaj najskor o cerpanie dovolenky, na ktoru ti vznikol narok pocas MD a zvysok poziadaj o neplatene volno ...
    ak s tym zamestnavatel nebude suhlasit ,musela by si dat vypoved ... co je potom asi jednoduchsie najst synovi opatrovanie od maja do augusta (cosi vykryt dovolenkami, starymi rodicmi a pod. - synovec chodil 3 necele mesiace do sukromnej MS - je junovy)

    Predĺžená starostlivosť o dieťa z dôvodu neumiestnenia dieťaťa do MŠ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.