Zavrieť

Porady

predaj pozemku v roku 2013 kedy podavam danove?

predala som pozemok v roku 2013 a neviem ci som danove proznanie uz nepresvihla a malo sa dat do 31 janu.2014 poradite co teraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Daňové priznanie pre daň z príjmu podáš do 31.3.2014, keďže príjem z predaja nehnuteľnosti po 2 rokoch vlastníctva nie je oslobodený od dane z príjmu. Ak si však pozemok zdedila v priamom rade a poručiteľ ho mal vo vlastníctve aspoň 3 roky, teda v úhrne doba vlastníctva dediča a poručiteľa bola aspoň 5 rokov, príjem z predaja pozemku budeš mať od dane z príjmu oslobodený, nie si z tohoto titulu povinná podať DP.
    Mala si povinnosť podať aj čiastkové daňové priznanie pre zánik daňovej povinnosti na daň z nehnuteľnosti na obecný úrad do 31.1.2014, ak si už k 1.1.2014 nebola vlastníčkou zapísanou na katastri.
    crispy11 dakujem pekne za info, presne toto som potrebovala vediet.. tak v pondelok nabehnem na obecny a hadam ma tam neukrizuju ze meskam 2 tyzdne.. este raz dakujem!!!

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    k 31 03 2014 ti možno vznikla povinnosť, ale nenapísala si ako dlho si bola vlastníčkou pozemku
    Naposledy upravil Mila123 : 14.02.14 at 12:18
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    crispy11 pozemok som vlastnila 2 roky..
    Mila123 tak potom i teba čaká povinnosť k 31032014
    crispy11 dakujem zabehnem tam, som zvedava co sa dozviem
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Mala si podať DP do 31.1. - predpokladám, že o dani z nehnuteľnosti sa bavíme.
    však zabehni na mesto - zober rozhodnutie a myslím, že to poriešiš aj bez sankcií
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    crispy11 vlastnila som pozemok a menej ako 5 rokov a predala som ho.. takze dan z predaja pozemku .. neviem kedy mam podat..
    Katy a R daň z predaja pozemku neexistuje!
    daň z príjmu sa platí do 31.3. (zo všetkých zdaniteľných príjmov)
    a DP z nehnuteľnosti si v januári spravila? - "Čiastkové priznanie na zánik daňovej povinnosti"
    crispy11 nie nie DP z nehnutelnosti som neurobila takze to je to co som presvihla
    zabehnem na mesto hadam to poriesia so mnou este bez nejakych sankcii...
      zbaliť

    predaj pozemku v roku 2013 kedy podavam danove?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.