Zavrieť

Porady

Kupa automobilu a platba v hotovosti

Otec predal synovi automobil 4.11.2013 ten ma zalozenu s.r.o. od 14.8.2013 ale v kupnopredajnej zmluve dali sumu za toto auto 13000 eur ktora bola vyplatena v hotovosti .Ako to zauctovat kedze plati obmedzenie uhrad v hotovosti ?

Dakujem za odpoved

je to iba moja uvaha- prerobit zmluvu,auto by kupil syn este ako FO,po zalozeni s.r.o. ho vlozi do majetku ? Bolo by to tak spravné ?
Naposledy upravil medonka : 14.02.14 at 16:20
marjankaj No to je dosť veľký rozdiel, či to kúpil syn, alebo či to kúpila SRO. To nie je tá istá osoba. Preto aj odpovede sú rôzne. Aká otázka, také odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    kto je uvedeny v zmluve - dve FO nepodnikatelia alebo FO a PO?

    doplnenie:
    akonahle je jedna zmluvna strana podnikatel platba v hotovosti moze byt len do 5000 eur
    Naposledy upravil avalik : 14.02.14 at 16:24
    medonka V zmluve su uvedeny FO a PO

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak otec predal synovi - tak ste v limite, ale kedže píšeš o účtovníctve, tak pre podnikateľské subjekty platí 5000 eur.
    Takže neúčtovať, alebo zaúčtovať s rizikom pokuty za porušenie zákona.
    oprava textu.................syn mal uhradiť otcovi na účet.
    Naposledy upravil KEJKA : 14.02.14 at 17:28
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Ja len že ... syn otcovi mal vložiť na účet. Kupoval syn.
    vodniksro suhlas s KEJKA.
    mna este napada, kedze je to medzi otcom a synom - prepisat zmluvu, kde bude c. u. namiesto hotovosti, splatnost - napr. pol roka....(splacat budu napr. na splatky, kym otocia peniaze); ak je to predaj synovi do sro, tam nevadi, ze auto zostane v zavazkoch neuhradene, zaradit sa auto da....
    medonka je to iba moja uvaha- prerobit zmluvu,auto by kupil syn este ako FO,po zalozeni s.r.o. ho vlozi do majetku ?
    KEJKA áno, samozrejme - opravila som odpoveď.
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ak otec predal svoje auto synovi, tak je to v poriadku.
    Ak ale auto bolo v majerku SRO, tak platba nemôže byť v hotovosti. Resp. môže, ale s rizikom pokuty. Do 150000 euri.
    § 10
    (1) Správneho deliktu sa podľa tohto zákona dopustí právnická osoba alebo fyzická osoba podnikateľ, ak
    a) ako odovzdávajúci poruší zákaz odovzdať platbu v hotovosti podľa § 4, alebo
    b) ako príjemca poruší zákaz prijať platbu v hotovosti podľa § 4.
    (2) Za správny delikt podľa odseku 1 písm. a) a b) sa uloží pokuta do 150 000 eur.

    Kupa automobilu a platba v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.