Zavrieť

Porady

zdanenie predaja auta

Ako je to, keď dám auto do protihodnoty? Aj vtedy musím platiť daň aj keď ho vlastne nepredávam? Ďakujem.
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Ide o súkromné mot.vozidlo, alebo auto zaradené do obchodného majetku firmy ?
Faktúru za nové mot.vozidlo je vystavená na plnú sumu, len "protihodnota" sa započíta, t.zn. uhradíš menej ?
tictac7 - čo v Tvojom ponímaní znamená "dať do protihodnoty"? Ide o nejakú zmluvu? Špecifikuj zmluvu, predmet zmluvy a zmluvné strany
- komu ho dávaš?
- kto si Ty
- si platiteľ DPH?
- je auto v OA SZČO, resp. bolo vyradené pred menej ako 5. rokmi?
veronikasad !Protihodnotou" je odkúpenie starého auta, len neviem ako to funguje v praxi, na akú sumu je vystavená fa za nové auto.
pupkin no, že moje auto odkúpi predajca a ja kúpim o túto sumu lacnejšie nové. som szčo, nie som platiteľ dph , mám ho v oa szčo a má 4 roky
Mila123 tá protihodnota je tvoj príjem......predal si predsa auto, zápočtom dostal nové bez zaplatenia (napr.akontácie), popr. doplatíš zbytok
veronikasad Protihodnota je zdanitelný príjem, ale v rovnakej výške sa ti navýši OC nového auta, ktorú dostaneš do VOZD cez daňové odpisy
pupkin oc je asi obstarávacia cena, ale vozd?
tictac7 oc je obstarávacia cena. VOZD sú výdavky ovplyvňujúce základ dane. Ak si robíš účto sám - tak tie skratky by si mal poznať....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pupkin (Včera 21:55) no, že moje auto odkúpi predajca a ja kúpim o túto sumu lacnejšie nové. som szčo, nie som platiteľ dph , mám ho v oa szčo a má 4 roky

    Príjmom OZD bude príjem z predaja MV. Faktúra za obstaranie nového vozidla bude VNZD.
    VOZD budú len odpisy.
    pupkin nie som účtovník. čo je ozd, vnzd a vozd?
    Tweety VOZD-výdavok ovplyvňujúci základ dane, VNZd-výdavok neovplyvňujúci ZD.

    zdanenie predaja auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.