Zavrieť

Porady

faktúry z METRA v kontrolnom výkaze DPH

Faktúry z METRA patria do výkazu DPH do stĺpca B2 alebo B3? Nemôžme považovať príjmový doklad o úhrade faktúry, ktorý je k nej pripojený za zjednodušený daňový doklad? Ak nie a musíme ich účtovať ako faktúry, tak potom ktoré číslo použiť ako číslo dokladu? Príklad faktúry z METRA: faktúra
0/0(23)0010/000741 (010-288990)
Takýto dlhý rad je na faktúre, ktorý sa ani nezmestí do kolonky pre číslo faktúry.Stačí teda tá prvá číselná časť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    b2 a tu je je cislo metro same informuje na stranke http://www.metro.sk/public/site/metr...ry-cisloSK.JPG
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH Alepozrite si aké číslo majú na bločku úhrada faktúry. Ja ako blb musím písať pomaly 15 čísiel aj zátvorky aj lomítka ešte mohli dať aj kvietočka. A oni si na doklad o úhrade faktúre píšu iné číslo. Znamená to, že ja mám doklad o úhrade neexistujúcej faktúry. DO KV UVADZAM TO Jednoduchšie číslo z bločku.
    tictac7 nie, neexistuje. To vadné číslo, je číslo faktúry - to menej vadné číslo je VS - využívajú možnosť - číslo faktúry sa nemusí rovnať VS. Je to ich nástroj proti malým nákupom - osobne si myslím, že ich tento úžasný nástroj zabije - pre desať centov na ušetrenej položke k nim určite nepôjdem nakupovať - pokuta 30 éčiek za zlé číslo faktúry a ťukanie tých vadných zátvoriek mi nestojí za to.
    Rozalka Väčšina podnikateľov tam nakupuje, o dokaldoch účtuje iná osoba, a to im bude jedno, aké číslo je na faktúre - takže ich to asi nepoloží.
    IvetaH, nemôžeš uviesť to jednoduchšie číslo z bločku do KV, lebo Metro uvedie práve to zložité!
      zbaliť

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Som si myslela, že METRO z úcty k zákazníkom zmení to trafené číslovanie faktúr. Ale kdežé. Som zabudla, že sme na Slovensku a tu má zákazníka každý v paži.

    faktúry z METRA v kontrolnom výkaze DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.