Zavrieť

Porady

hľadám nájomnú zmluvu medzi nepodnikateľom a živnostníkom

Ahojte, hľadám nejaký vzor nájomnej zmluvy na hnuteľnú vec (pracovný nástroj) medzi nepodnikateľom a živnostníkom. Ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil Dav : 16.02.14 at 07:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    google nepomáha?

    ale upozorňujem, že prenájom hnuteľných vecí - (dlhodobý) je predmetom živnosti.....
    ak ju nemá, jedná sa o nedovolené podnikanie
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jozefinka prenajímateľ je nepodnikateľ, a podnikateľ je nájomca. Ty si to asi myslela v prípade keby to bolo opačne, nie? Ten "nepodnikateľ" ma zbytočne nevyužitý pracovný nástroj, ktorý živnostník využije na podnikanie.
    Mila123 nie nemyslela som opačne.....
    kuk do zákona o živnostenskom podnikaní a ZDP....
    iba som upozornila, že FO-nepodnikateľ môže prepožičať nástoj, jednorázovo, príležitostne, náhodile, ale nie trvalo......
    beriem to ako optimalizáciu DZ, alebo sa mýlim?
    bude podávať DP FO, prenajímateľ pracovného nástroja? podľa ak=ho § bude príjem? kam sa to do DP dostane?
    jozefinka je to nájom len na obdobie jedného roka, DP prenajímateľ nebude podávať lebo príjem je nízky, nedosahuje ani 1000 eur/rok. A v náj.zmluve bude uvedené že nájomca zaplatí raz za rok.
    Mila123 nedovolené podnikanie to bude.....
    1000€ ? nevznikla mu povinnosť podať DP?
    jozefinka nie je to tak že daňovník nemusí podať DP pokiaľ jeho príjmy neprekročili 1867,97 eur ? samozrejme ak nemá žiadne iné príjmy.
    A keby mal v NZ uvedené obdobie nájmu len od - do napr. na jednorázové použitie ?
    veronikasad Veď si písala, že je zamestnancom, sleduje sa úhrn príjmov, nielen príjmy z prenájmu.
    Mila123 čo je predmetom nájmu?
    jozefinka písala som, že neviem, že si to len myslím a čo by bolo keby bol tým zamestnancom, ale overila som si to potom a nie, nie je, je doma ničím sa nezaoberá - momentálne.
    pavol54 ak by bol zamestnancom živnostníka tak platí 595/2003 §5 odst 5 písm f náhrada za používanie vlastného náradia zamestnancom v súlade so zákonníkom práce § 145 ods b
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jozefinka neviem, myslím že je zamestnancom . Viem že pred časom zrušil živnosť. Je to problém ?
    veronikasad Ak má príjem zo zamestnania, (keď neprihliadam na to, že ide o neoprávnené podnikanie ako píše Mila123), príjmy z prenájmu sa pripočítajú k príjmom zo zamestnania. Vznikne mu povinnosť podať DP, nedoplatok na dani a aj nedoplatok na zdr.poistení.
    Vyplatí sa mu to ? (predpokladám, že riešiš zníženie základu dane u nájomcu)
    pavol54 Je, lebo ak je zamestnancom u živnostníka môže použiť vlastné náradie bez zdanenia podobne ako cesťáky, a je to aj v tom istom § ZDP
    veronikasad Nezdá sa mi, že sa jozefinka pýta na zamestnanca živnostníka ...
      zbaliť

    hľadám nájomnú zmluvu medzi nepodnikateľom a živnostníkom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.