Zavrieť

Porady

341 zostatok

ku koncu roka 2013 mám zostatok na účte 341 - 44,09 Eur , to bola daň už zaplatená za obdobie roku 2012 v roku 2013. Malo to byť nahodené v začiatočných stavoch 2013? prevzala som totiž účtovníctvo a teraz mi to nejak nesedí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...myslím, že to bolo ešte skôr, ako 2012..... A presne Ti popíšem, ako k tomu prišlo, tá spločnosť mala vždy účet 662 bol normálny výnosvý účet a zrážková daň sa považovala za preddavok na daň a teda v priebehu roka sa účtovala na 341 (to, čo je dnes na 591 - zrážková daň z úrokov pripisovaných pri BÚ), no a vtedy, keď sa o tom účtovalo, ÚJ nemala daňovú povinnosť, teda ju nebolo z čoho odpočítať. Doporučujem kontaktovať správkyňu, odsúhlasiť zostatok a tento vysporiadať s inou daňovou povinnosťou
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 ale tá dan bola zaplatená v roku 2013 . čiže je vysporiadaná, ide o to že v účtovníctve mi dáva zostatok 44,09 ku koncuroka 2013 , pretože chýba v počiatočných stavoch alebo niečo také
    skovco Tak sa asi zaplatilo nieco co sa zabudlo zauctovat na 591 (mozno preklep pri uctovani) dan sa ale zaplatila v spravnej vyske a vysledok je tento zostatok ( mas tam pohladavku ?). Je to mala suma, takze mozes to splachnut na 591 ako opravu nevyznamnych chyb minulych obdobi. Pripadne to daj na 548- ako inu polozku ( nedanovu) a dalej sa tym netrap.
    Lubikos presne tak.. to su malicke cisla...
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    už tu taká otázka bola. Podľa DPPO 2012 zistíš, či je to daň v takej výške
    a vo výkazoch si over účtovný HV aj vo VZaS - tam by mala byť DPPO uvedená.
    Ak nie je, tak sa neúčtoval predpis.
    Tiež treba skontrolovať, či sa platili preddavky, a toto je len doplatok, alebo je to vykázana daň za rok 2012.
    ak zistíš, aká je pravda, teda že nebol účtovaný predpis presne v tej výške
    tak zaúčtuj 428/341, aj tak to patrí na ten účet, lebo daň je súčasťou HV za príslušné obdobie.
    A nič nemusíš riešiť v roku 2013 - budeš tam mať nulu, resp. aktuálnu daň za rok 2013.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 to bola skutočne zaplatná daň na základe podaného DP - žiadny preddavok , takže urobím zápis v roku 2013 428/341 v sume 44,09 a žiadny predpis 591/341 ?
    skovco Ja osobne by som sumu 44,09 EUR nepovazoval za vyznamnu chybu minulych obdobi. Iba vyznamne chyby sa riesia cez imanie - v tomto priprade ucet 428 - ale je to na tvojom posudeni - nic tym nepokazis
    timejka200 ale nepokazím ani zápis 591/341 ?
    KEJKA nepokazíš.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.