Zavrieť

Porady

Daňové priznanie – zásoby či hmotný majetok?

Vediem si daňovú evidenciu podľa § 6 ods. 14. Daniari chcú zaraďovať položky v daňovom priznaní v tabuľke 1a, teda podľa § 6 ods. 14, aj (popri inom) na hmotný majetok zaradený do obchodného majetku a aj na zásoby. Kam presne mám zaradiť tieto položky:

Nákup projektora (za menej ako 300 EUR), USB kľúčov (za menej ako 100 EUR) a nákup nábytku do kancelárie (tiež za menej ako 100 EUR). To mám dať do zásob? Alebo je to (zaradenie podľa daňového priznania) hmotný majetok zaradený do obchodného majetku?

Kam mám zaradiť výdavky za pracovné cesty, teda výdavky za nocľažné, cestovné a stravné? Plus kam zaradiť osobitné faktúry za ubytovanie?

Dobropis?

Bežné kancelárske potreby, zvýrazňovače, zakladače... (každá položka menej ako 10 EUR). Sú to zásoby?

Nákup odbornej literatúry pre potreby firmy? To sú tiež zásoby?

A čo platby za tlač a laminovanie (každá položka tiež menej ako 10 EUR)?

Navyšovanie kreditu na telefón, poplatky za internet a bankové poplatky?

A čo poplatok za osvedčenie podpisov pri podpisovaní firemných dokumentov?

Prenájmy a nájmy priestorov, poplatky za energie?

Viem, že je toho veľmi veľa na čo sa pýtam. Budem však veľmi vďačná za konkrétne zodpovedanie mojich otázok i podotázok... Vopred ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daňové priznanie – zásoby či hmotný majetok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.