Zavrieť

Porady

Cestovné szčo zahraničie - ALFA ?

ja mám tiež podobný problém , szčo bol celý mesiac v nemecku , v cestovnom príkaze zadám narp. od 01.03.2013 - 31.,03.2013 , ale pracoval len pracovné dni, program počíta stravné za celý mesiac, ako nastaviť aby mi rátalo len pracvoné dni? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Píšeš, že bol celý mesiac v Nemecku, na základe čoho chceš uplatňovať stravné len za pracovné dni?

    pozri ZoDP § 19 ods. 2 písm e)
    a ZoCN - ak bol v Nemecku cely mesiac ma narok na stravne za kazdy den kedy bol za hranicami - rovnako ako keby bol zamestnanec

    ci mu kratis aj vydavky za ubytovanie, lebo v ten den nepracoval?
    Naposledy upravil avalik : 16.02.14 at 19:57
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 minuly rok to tak robila účtovníčka..pretože on cez víkend nepracoval
    avalik doplnila som odpoved
    timejka200 dakujem , ale ako to urobím v programe , on cez víkend nepracoval, aby mu nepočítalo všetky dni
      zbaliť
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 má taký papier - potvrdenie , že vykonáva práce v Nemecku , ale fakturuje Slovenskémuodberatelovi.
    Mila123 nepostavila som svoju otázku priamo? nerozumieť jej?
    timejka200 zahraničie
    timejka200 tak teda dá sa to v programe nastaviť ?
    Mila123 ak má zahraničie svoje pravidelné miesto výkonu prác, podľa zákona o CN mu nevzniká nárok na diéty, cestovné a ani ubytovanie.....
    pozri si príspevky na Porpade, je ich tu neúrekom, Mondes dávala stanovisko FS (aktuálne)
    timejka200 on má pravidelné miesto výkonu prác na SR - miesto bydliska - zisťovala som to tak pravdepodobne mu vzniká nárok v takomto prípade
    Mila123 čítala si príspevky?
    a zahraničie? bola to iba jednorázová zákazka? pretože si napísala, že miesto jeho pravidelného výkonu je zahraničie? protirečíš si......alebo sa mýlim?
    timejka200 nie teraz som sa na to pozrela kompletne...zákazky má v aj v zahraničí aj na Slovensku . Počas roka vykonal prácu v zahraničí - Nemecko 5 x.
    Mila123 v tom prípade mu vznikol nárok podľa zákona o CN
    timejka200 to znamená že si nemôže uplatniť tý ch 45 Eur platných pre Nemecko? Minulýrok muto účtovníčka uplatnila.
    katkap17 Tiež som to nedávno riešila posielam ti link:
    http://www.porada.sk/t233197-pracovn...usku-szco.html
    timejka200 ďakujem link mi veľmi pomohol uplatním stravné krajiny Nemecko - mám všetko podložené
    tak hádam že nebude problém
      zbaliť

    Cestovné szčo zahraničie - ALFA ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.