Zavrieť

Porady

Miestne zisťovanie daňového úradu

Prosím Vás, telefonicky sa mi ohlásili z daňového úradu, že prídu vykonať miestne zisťovanie kontroly daňových priznaní k DPH a súhrnných výkazov k DPH. Aký je rozdiel medzi daňovou kontrolou a miestnym zisťovaním? Môžu nám vyrubiť nejaké pokuty? Prišla som na chybu, ktorú som spravila v súhrnnom výkaze, je možné podať po miestnom zisťovaní dodatočný súhrnný výkaz k DPH a opraviť to bez vyrubenia pokút? Mám strach.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivana2020 je offline (nepripojený) Ivana2020

    Ivana2020
    Dobrý deň, platiteľ DPH musí SV podať len elektronicky, preto ak viete, že je dôvod na opravu predloženého SV, tak nečakajte na MZ a urobte ju predložením dodatočného SV, ak je už po lehote na podanie SV. Pri MZ potom bude možno stačiť len vysvetliť dôvod chyby a preukázať predloženie dodatočného SV. MZ je podstatne rýchlejší úkon ako kontrola, čo je jeho hlavná výhoda pre DÚ aj pre Vás. Aj na základe zistení z MZ je možné vyrubiť pokuty, ale neobávajte sa zbytočne vopred. Dôležité je spolupracovať.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Ivana2020
    Dobrý deň, platiteľ DPH musí SV podať len elektronicky, preto ak viete, že je dôvod na opravu predloženého SV, tak nečakajte na MZ a urobte ju predložením dodatočného SV, ak je už po lehote na podanie SV. Pri MZ potom bude možno stačiť len vysvetliť dôvod chyby a preukázať predloženie dodatočného SV. MZ je podstatne rýchlejší úkon ako kontrola, čo je jeho hlavná výhoda pre DÚ aj pre Vás. Aj na základe zistení z MZ je možné vyrubiť pokuty, ale neobávajte sa zbytočne vopred. Dôležité je spolupracovať.
    Myslím, že už je dávno po.....

    Ivana2020 je offline (nepripojený) Ivana2020

    Ivana2020
    Lehota na podanie SV za február 2014 je do 25.03.2014, takže ešte neuplynula. Ak je teda chyba v SV za február, možno podať opravný SV.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka Tictac myslela skôr na to, že už je dávno po miestnom zisťovaní, nakoľko zadávateľka toto písala pred vyše mesiacom
    kn-alka reaguješ na mesiac starú tému
    Ivana2020 Postihla ma asi snežná slepota a nevšimla som si dátum otázky, len jej obsah.
      zbaliť

    Miestne zisťovanie daňového úradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.