Zavrieť

Porady

Kurz pri vyúčtovaní zahraničnej pracovnej cesty

Ahojte, chcela by som sa poradiť, ktorý kurz je správny pri vyúčtovaní zahraničnej pracovnej cesty. Zamestnanec nedostal preddavok a predložil vyúčtovanie prac. cesty v ČR, v ktorom sú zahrnuté stravné, platba za požičané auto, PHM a dialničná nálepka do tohto auta. Cesta sa uskutočnila 3.2., predložil vyúčtovanie 10.2. a vyplatené mu bude napr. 20.2. Akým kurzom prepočítam stravné:
a) podľa par. 36 ods. 6 zákona o cest. náhradách - platným k 1. dňu v mesiaci v kt. sa uskutočnila prac. cesta, t.j. kurz z 31.1.?
b.) alebo použiť kurz z dňa predchádzajúceho dňu vyplatenia, t.j. preplatená bude 20.2., tak použijem kurz 19.2.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Treba vychádzať z Internej smernice. Čo tam máš, to treba použiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nela07 na toto smernicu nemám. A ak by som mala, tak sa musím riadiť zákonom. Len neviem, ktorým
    tictac7 Ak nemáš smernicu, tak nemáš čo preplácať náhrady. Takže si ju najskôr urob. A urob si ju čo najjednoduchšiu, aby si nemusela všetko prepočítavať - tak si v nej uveď že aj všetky vedľajšie výdavky sa prepočítavajú v zmysle § 36 ods. 6 zákona o CN. To je taký problém?
    nela07 Nie je to problém. Len som potrebovala vedieť, či sa paragraf 36 ods. 6 vzťahuje aj na náhrady, na ktoré neboli poskytnuté preddavky a ktoré sú v mene takej ako stanovuje opatrenie MF. Lebo keď som čítala príspevky ohľadom tejto témy, tak boli názory rôzne. Ďakujem za odpoveď.
      zbaliť

    Kurz pri vyúčtovaní zahraničnej pracovnej cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.