Zavrieť

Porady

MRP - zase kontrolný výkaz- treba viesť zvlášť pokladničnú knihu?

Čaute, doteraz som neviedla pokladničnú knihu zvlášť, hotovosť som zadávala len do peňažného denníka /hovorím o JÚ/ príde mi to zbytočne zložitejšie a hlavne zdĺhavejšie. A čo sa týka toho kontrolného výkazu, píšu tam, že treba viesť knihu pokladničnú, dá sa to nejako obísť, nestačí, ak sa nahrajú do PD tie kódy na základe ktorých si to ono ťahá do kontrolného výkazu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andromeda23 je offline (nepripojený) andromeda23

    andromeda23
    ja som to zadala len do penazneho dennika, vsetko mi potiahlo do kontrolneho vykazu, tam kde bolo treba
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sattelitka hej? tak to je super, a bude to tak zrejme aj napr. s úhradou faktúry kde zadáme uhradiť do: peňažného denníka, a nie najskôr do pokladničnej knihy a odtiaľ do PD, že ? Aj toto si skúsila?
    mizu24 podľa tety z MRP je potrebné zadávať do pokladničnej knihy len PHM 80 %, všetko ostatné môže ísť cez peňažný denník
    sattelitka fakt? tak to je fajnové.....čiže to robím tak ako aj doteraz. A čo tie denné tržby z registrač.pokladne, tiež rovno do PD a to každý deň zvlášť? alebo nejakým súhrnným dokladom?
    sattelitka teta z MRP zrejme myslela všetko ostatné z toho bločiku, že stačí ak pôjde len cez PD, čiže tých 20%. Nie?
      zbaliť

    MRP - zase kontrolný výkaz- treba viesť zvlášť pokladničnú knihu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.