Zavrieť

Porady

daň. priznanie dôchodca

Chcem sa opýtať, sused je dôchodca a robí v bytovom dome aj predsedu výboru vlastníkov bytov, má si podať daň. priznanie, ak áno viete mi pomôcť ako mu pomôcť vyplniť daň. priznanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    príjem za rok 2013 mimo D mal aký?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miška06 283 Eur
    Mila123 nemusí, nakoľko nemá príjem vyšší ako 1/2 nčzd,
    predpokladám, že nemal zrazený preddavok.....ak mal oplatí sa mu podať DP
    miška06 mal zrazený preddavok, len sa chcem opýtať, či ide do daň. priznania aj výška dôchodku
    kn-alka dôchodok nie je zdaniteľný príjem, takže nie, do príjmov sa nepočíta. uvádza sa však na 2 strane DP
    nika.sum opravujem - zmena - prisla som na to teraz :-(. Musi sa udat aj vyska dochodku, ale teraz som pozerala som tlacivo DP A, tam sa udava len v pripade znizenia zakladu dane.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak okrem príjmu predsedu nemal žiadny iný zdanitelný príjem, v DP uplatníš zdanenie podľa §46 Zákona o DzP. Na výšku dôchodku sa neprihliada, zrazená daň mu bude celá vfrátená. DP treba správne vyplniť.

    Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

    Lilien 15
    ja by som sa chcela spýtať-zamestnankyna je dôchodca už od roku 2010,zároven ale aj celý rok pracovala,môže si uplatniť NZČ na manžela?
    Ten bol PN od 10/2012 až do 7/2013, od 7/2013 do konca roka bol na ÚP na podpore a v polke decembra si podal žiadosť o dôchodok. ak áno o akú časť NZČ?
    Naposledy upravil Lilien 15 : 22.02.14 at 17:57
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Doplň dátum zaradenia manžela do evidencie UP
    Lilien 15 1.7.2013
    veronikasad Nemocenské a dávka v nezamestnanosti sa započítava do vlastného príjmu manžela.
    Manželka si môže uplatniť len pomernú časť (6/12) z rozdielu medzi ročnou NČZD a v celoročným vlastným príjmom manžela.
    Lilien 15 ďakujem
      zbaliť

    daň. priznanie dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.