Zavrieť

Porady

ako zaúčtovať vrátenie DPH finančným riaditeľstvom

Dobry den, potrebovala by som poradit, vo firme kde pracujem mali s danovym uradom nezrovnalosti v DPH, nakoniec danovy urad oznamil, ze nam maju vratit dan cca 900e. Mne na ucte 343 lietalo vsak len 70e. Viete mi poradit ako mam spravne uctovat? tych 70 eur zauctujem 221/343 a zbytok na vynosovy ucet- nedanovy??moze to byt ucet 668 alebo 688 (nedanovy vynos?)dakujem za rady a odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemôže len tak lietať takýto rozdiel, je potrebné zistiť prečo to tak je. DÚ len tak nevráti 900 €. Treba prezrieť DP a 343.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    7kraska no to boli nezrovnalosti z predchadzajucicho rokov, uctovnictvo som preberala s tym, ze maju poslat preplatok, lebo nesedi ucet 343..kolegyna po ktorej som ucto preberala, tam volala a oni vypocitali takyto preplatok
    Tweety ale táto suma má byť aj na 343, ak sa to týka len dph
    7kraska no lenze ju tam nemam a neviem co s tym mam robit :/ ona tam volala a ked som ju teraz kontaktovala, ze co s tym, ze tak ona nevie ako dosli k takej sume, ze to mam dat ako nedanovy vynos..na 343 mam len tych 70e
      zbaliť

    ako zaúčtovať vrátenie DPH finančným riaditeľstvom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.