Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    podľa dňa dodania uvedeného na faktúre dodávateľom

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Deň úhrady na uplatnenie odpočtu nemá v tomto prípade žiaden vplyv. Odpočet je možné uplatniť najskôr dátumom dodania na faktúre.
    Siporka Asi som nesprávne pochopila, § 19 ods 4 'Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.'
    Doteraz som použivala, čo je na faktúre deň dodania 31.01, aj keď platba bola vykonaná skôr a ďaka Vám aj tak budem naďalej.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Platí to aj pri sluzbach zo zahraničia (z EU)? Mam dilemu ci odpočítať DPH ak je novy platiteľ, registrácia 28.1.2015.
    Fa za sluzbu z EU (bez DPH) od platitela DPH (kazdy mesiac plati Google Ireland ),
    Mesačná faktúra 1.1.2015 - 31.1.2015
    datum fakturácie 31.1. 2015,
    datum prijatia platby 23.1.2015 (registracia az po zaplateni).
    Danovu povinnost má, ale ci si to moze aj odpocítať, tiež ma pletie ten $ 19 ods 4

    Pri opakovaných dodávkách /plyn, elektrina/ je odpočet dane 31.01 alebo deň úhrady napr. 15.01?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.