Zavrieť

Porady

Poistné živnostníka

Do daňového priznania živnostníka rátam zaplatené poistné za celý rok 01-12/2013? Alebo december už nie, keď bol zaplatený v januári 2014? Ja som predtým rátala vždy celý rok normálne, ale jedna kolegyna ma presviedča, že je to výdavok roka 2014.tak teraz neviem.prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ako výdavok môžeš uplatniť vždy len to, čo bolo v tom roku zaplatené !
    A ked meská s platbami a povedzme nezaplatil celý polrok? Nemôžeš mu dávať do výdavkov niečo, čo nie je zaplatené.
    Ak platí pravidelne, vo výdavkoch máš mať poistné za 12/12 až 11/13
    julia28 Ahaaa..ďakujem veľmi pekne.
    julia28 A ešte dotaz, ak náhodou podnikateľ zrušil k 31.12.2012 živnosť a otvoril ju znovu až 01.3.2013, tak poistné zaplatené v januári 2013 za december 2012 si môže dať do výdavkov roku 2013? Alebo nie, keďže vtedy nemal otvorenú živnosť?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Keď začali poisťovne buzeráciu okolo symbolov a dostali sa až k rozporu medzi zákonom a info zverejňovanom na ich weboch, začal som platiť odvody už k poslednému dňu v mesiaci. Platba ide o týždeň skôr, ale má správny symbol.

    Okrem toho nemám tento posun v účtovníctve, v zúčtovaní ZP a pripadá mi to prehľadnejšie.

    Poistné živnostníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.